Хакеру із ФСБ у Криму, який зрадив СБУ, загрожує до 15 років колонії – ДБР України

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
18 Червня 2022, 13:34
Ярослава Саєнко
18 Червня 2022, 13:34

Колишньому офіцеру Служби безпеки України, який у 2014 році в анексованому рф Криму перейшов на службу до Федеральної служби росії, загрожує до 15 років колонії за державну зраду. Про це повідомили у пресцентрі Державного бюро розслідувань України.

У 2014 році під час окупації Криму він приніс військову присягу і перейшов на бік ворога. Зрадник вступив на військову службу до новоствореного на анексованій території підрозділу ФСБ рф. Колишній офіцер організовував, контролював та координував діяльність окремих хакерських угруповань, учасники яких здійснювали кібератаки, спрямовані на несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), телекомунікаційних мереж органів державної влади, підприємств, установ та організацій України, – йдеться у повідомленні.

За даними ДБР України, обвинувальний акт направлено до суду. Чоловікові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Ім'я та прізвище обвинуваченого не вказано.

Раніше, 15 років позбавлення волі отримав ексвійськовослужбовець, який у Криму у 2014 році зрадив присязі й тепер повернувся в Україну з армією рф.