«Херсонес Таврійський» у Севастополі на рік втрачає до пів метра берега

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
08 Серпня 2022, 14:59
Асіф АлієвQHA
08 Серпня 2022, 14:59

Музей-заповідник «Херсонес Таврійський» у Севастополі на рік втрачає до півметра берега, випливає з аналізу даних за 50 років.

Про це повідомила провідний науковий співробітник Інституту перспективних досліджень СевДУ Наталія Лубніна, передає «Новий Севастополь».

"Ми підрахували, як відступають береги за останні 50 років, і вийшло, що від 20 до 50 сантиметрів на рік", - уточнила Лубніна.

Група вчених МДУ та СевДУ провели комплексні дослідження території «Херсонеса Таврійського», вивчили глибинну будову геологічних комплексів у морі на глибині від 5 до 30 метрів та виділили водоносний обрій.

«На вапняки, якими складено берегові обриви, впливають морські хвилі, різноспрямовані вітри та атмосферні опади, породи вимиваються та руйнуються, утворюючи хвиля прибійні ніші, тріщини тощо. Карстові процеси, які мають місце на глибині та формують підземні порожнини, печери тощо – можуть бути небезпечними для будівництва та іншої діяльності», – пояснила Лубніна.

Раніше повідомлялося, що у тимчасово окупованому Криму московські діячі знову планують провести на території історико-археологічного музею-заповідника "Херсонес Таврійський" незаконний VI Міжнародний фестиваль опери та балету "Херсонес".