«Хто не став колаборантом і не вчинив злочинів, нічого не загрожує», - Резніков звернувся до жителів Криму та ОРДЛО

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Березня 2022, 09:39
Фото: Міністерство оборони України
Ліна Тимошина
17 Березня 2022, 09:39

Міністр оборони України Олексій Резніков звернувся на сторінці у Фейсбук до жителів ОРДЛО та Криму з Севастополем.

Ми продовжуємо вважати вас громадянами України. Тим, хто не став колаборантом і не вчинив злочинів, нічого не загрожує. Якщо зараз вас насильно мобілізують до російського війська – робіть усе, щоб не потрапити на фронт. Тікайте, ховайтеся, - написав Резніков.

Якщо ж цього не вдалося уникнути, міністр оборони закликав шукати спосіб негайно перейти на бік української армії.

Ви збережете своє життя. Це - головне. З рештою розберемося потім, - додав Резніков.

Ті, хто зрадив присязі у 2014 році, зазначив він, вчинили злочин проти України, проти українського народу. Росіяни ставляться до таких як до потенційних зрадників. Тому направляють у найбільш небезпечні точки.

Ваше життя для них нічого не вартує. Ви бачите, що Росія цю війну неодмінно програє. Хочете жити – тікайте. Або здавайтеся в полон. Якщо здастеся у полон разом з технікою, надасте важливу інформацію чи допоможете захопити російських офіцерів – це буде враховано під час притягнення вас до відповідальності як суттєва пом’якшуюча обставина.

Також очільник Міноборони звернувся до громадян Росії, особливо до публічних осіб, які, за його словами, "раптово прозріли".

Вам не хочется ассоциироваться с людоедским режимом, который вас устраивал, но сейчас сорвался с цепи. Понимаю. Однако, сегодня ровно 8 лет с момента военного преступления – имитации «референдума» - которое Кремль учинил в Крыму. Война длится не 20 дней. А более 8 лет. Вы могли об этом забыть, но мы-то всё помним, - сказав росіянам Резніков.

Він наголосив, що жоден українець більше ніколи не повірить їм на слово. Ніхто не повірить, що вони «не знали» або що їх обдурили. «Прозріння» недостатньо, потрібне каяття.

Активное сопротивление военной авантюре, и не постами из турецкого или израильского отеля, а на улицах российских городов – вот способ изменить свое место в списке военных преступников. Не имитируйте. Действуйте, - закликав Резніков росіян.