Художнику Богдану Зизі загрожує 12 років тюрми

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
22 Вересня 2022, 18:09
Асіф АлієвQHA
22 Вересня 2022, 18:09

Після затримання в Криму художника Богдана Зізі з ним дуже жорстоко поводилися, із травня його тримають у СІЗО.

Про це Укрінформузаявила голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

За її словами, кримчанину додали нову сувору статтю – за тероризм, за нею можуть позбавити волі на 12 років, адже його також хочуть показово покарати.

«Але незважаючи тиск, намагання зламати, на судових засіданнях Богдан продовжує говорити, що підтримує Україну і виступає проти розвʼязаної путіним війни. Тобто він свідомо ризикує своєю свободою, щоб захистити Україну. До слова, Богдан дуже ніжно і красиво сказав про це у своєму листі - звернувся до України, як до своєї мами. Розуміючи все, що з ним буде далі, що зараз немає механізмів його врятувати - хоча Україна й буде за нього боротися - Богдан не відмовився від своїх поглядів і постійно каже про це в окупаційному суді. Ми маємо його підтримувати, бо він віддає свою волю, щоби Україна повернулася в Крим», - розказала вона

Раніше Зізя написав листа із незаконного ув’язнення, яким його покарали окупанти після його акції протесту. 

Як повідомляли QIRIM.News, Богдану Зізі, якого окупанти звинувачують у тому, що він нібито облив жовтою та блакитною фарбою будівлю окупаційної Євпаторійської «адміністрації» на знак незгоди з війною, додали додаткові статті звинувачення. Окупанти внесли його до оновленого «переліку терористів та екстремістів».