Human Rights Watch: "російська влада" в окупованому Криму продовжує переслідувати кримських татар

Новини України та світу
Ліна Тимошина
14 Січня 2022, 17:41
фото: Кримська солідарність
Ліна Тимошина
14 Січня 2022, 17:41

"Російська влада" в окупованому Криму продовжує переслідувати кримських татар, у тому числі прирівнюючи релігійні або політичні переконання до участі в «Хізб-ут-Тахрір» - організації, забороненій у Росії як терористична, але яка законно діє в Україні. Про це йдеться у звіті правозахисної організації Human Rights Watch.

Десятки кримських татар продовжують відбувати строки за надуманими звинуваченнями в участі в цій організації. Багато з засуджених були активістами «Кримської солідарності» - групи, яка надає підтримку кримським татарам, заарештованим з політично мотивованих підстав. У лютому та серпні за аналогічними надуманими підставами було заарештовано загалом 11 людей, - повідомляє організація.


Там зазначили, що у вересні за надуманим звинуваченням у «пособництві саботажу» заарештували Нарімана Джеляла, одного з небагатьох кримськотатарських лідерів, що залишилися на півострові. У тій же справі було затримано ще чотирьох представників кримськотатарського народу.

У Human Rights нагадали, що в березні в результаті чергової хвилі обшуків було затримано чотирьох чоловіків і одну жінку з-поміж послідовників Свідків Єгови. Їхні організації заборонені в Росії як екстремістські.

Того ж місяця Віктор Сташевський був засуджений до шести з половиною років за «організацію діяльності екстремістської спільноти». Цей вирок став найсуворішим серед тих, що виносилися в Криму послідовникам Свідків Єгови, - підкреслили в правозахисній організації.

"Російська влада" продовжує призивати чоловіків на строкову службу з порушенням міжнародного гуманітарного права. Призов на півострові проводився на тлі агітаційних кампаній та військової пропаганди серед школярів, повідомляється у звіті Human Rights

Як повідомляли QIRIM.News, 12 січня Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова повідомила, що наразі Російська Федерація за політично-релігійними вмотивованими звинуваченнями переслідує 130 громадян України, з яких 121 перебуває в ув’язненні.