«Ідея з «референдумом» на Херсонщині провалилася, тому колаборанти розганяють фейк, що не збиралися його проводити», - представник Комітету виборців України

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Квітня 2022, 14:58
Фото: vgoru.org
Ліна Тимошина
30 Квітня 2022, 14:58

Ідея з так званим "референдумом" на Херсонщині провалилася, тому зараз колабораціоністи розганяють фейк про те, що вони начебто й не збиралися його проводити.
Колабораціоністи у Херсоні розганяють фейк про те, що вони "й не збиралися проводити "референдум". Про це у Фейсбук повідомив голова обласної організації Комітету виборців України Дементій Білий. За його словами, окупанти його просто не змогли організувати, оскільки окрім бажання для проведення "референдуму" ще необхідні люди.

Бюлетені можна надрукувати та розвести на БТРах чи Тиграх під охороною автоматників. Але для організації голосування потрібні комісії. Багато комісій. А людей в ці комісії повинен хтось направити. Якісь партії чи громадські організації, чи ради депутатів, - пояснив Білий.

Він зазначив, що невеличкої купки зрадників, яких за два місяці окупації вдалося завербувати окупантам, явно недостатньо для цього складного процесу. Без членів комісій, без чиновників, які мають хоч якісь списки виборців, без агітаторів, які будуть розказувати, що "треба брати участь у голосуванні", без засобів масової інформації, тих, хто розклеюватиме інформаційні плакати, неможливо організувати хоча щось подібне на голосування.

Тисячі військових з автоматами та в балаклавах окупанти не зможуть відірвати від бойових дій, щоб вони цілий день би по всім селам та містам області видавали бюлетені, а потім рахували голоси. Й, найголовніше, на Херсонщині не знайдеться такої кількості охочих виборців, щоб той "референдум" хоча б відбувся. Абсолютна більшість мешканців області вороже ставиться до ідеї з "ХНР", - наголосив голова облорганізації Комітету виборців.

Саме тому, колабораціоністи й "розганяють" фейки, що вони "не збиралися" проводити псевдореферендум.

Бо вже знають, що ідея з "референдумом" на Херсонщини провалилася із тріском. Херсонщина - це Україна, - додав Білий.

Він нагадав, що для референдуму немає жодних правових підстав ні в українському законодавстві, ні в законодавстві країни-агресора, ні в міжнародних документах. Й ця процедура була б фікцією й не мала б жодних правових наслідків.

Як повідомлялиQIRIM.News, за даними української розвідки, російські військові готують низку «псевдореферендумів» для «легалізації» окупаційних адміністрацій. Зокрема, на окупованій території Херсонської області друкували бюлетені, бланки, брошури, плакати та буклети для проведення голосування на «референдумі» зі створення чергової псевдореспубліки «ХНР».