Ігнорування хвороб незаконно ув’язнених і відмова забезпечити лікування прирівнюється до тортур: у Представництві президента в АРК відреагували на голодування Данилович

Кримські татари
Шевчук Микола
22 Березня 2023, 18:55
Шевчук Микола
22 Березня 2023, 18:55

Представництво президента в Автономній республіці Крим висловило обурення і закликало правоохоронні органи звернути увагу, а міжнародну спільноту засудити дії окупантів, які не надають медичну допомогу громадянському журналісту та політичному бранцю Ірині Данилович, через що та оголосила сухе голодування.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Представництво обурене ставленням до громадянки України Ірини Данилович та вимагає від рф негайно звільнити громадянську журналістку. Звертаємо увагу правоохоронних органів України та Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на антигуманне ставлення до Ірини та порушення її основоположних прав і свобод. Закликаємо міжнародну спільноту засудити дії рф і підконтрольних їй окупаційних адміністрацій Криму та продовжувати політико-дипломатичний тиск на країну-агресорку. Лише деокупація покладе край знущанням з громадян України та поверне мирне і вільне життя на тимчасово окупований Кримський півострів! – сказано в повідомленні.

У відомстві відзначили, що не надавши медичної допомоги та необхідного обстеження політв’язням, окупанти вже «замордували українських громадян Костянтина Ширінга та Джеміля Гафарова, які померли в російській в’язниці».

Ігнорування хвороб незаконно ув’язнених і відмова забезпечити їхнє лікування є суворим порушенням норм гуманітарного права та прирівнюється до тортур! – сказано в повідомленні.

Як повідомляли QIRIM.News, правозахисники закликали негайно забезпечити госпіталізацію громадянської журналістки Ірини Данилович.

Як повідомляли QIRIM.News, ув’язнена окупантами громадянська журналістка Ірина Данилович припускає, що наявні в неї симптоми можуть свідчити про пережитий мікроінсульт. У своєму листі вона оголосила про «сухе голодування до початку лікування або до моменту своєї біологічної смерті».

Як повідомляли QIRIM.News, Ірина Данилович знепритомніла під час перевезення її до окупаційного “Феодосійського міського суду”, щоб вона завершила ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Вона повідомила, що на знак протесту проти знущань з неї збирається оголосити сухе голодування.

Як повідомляли QIRIM.News, громадська організація КримSOS подала скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо незаконного затримання громадянської журналістки Ірини Данилович в окупованому Криму.

Раніше стало відомо, що Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) вимагає звільнити засуджену російськими окупантами в Криму громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович.

Як повідомляли QIRIM.News, 28 грудня 2022 року окупаційний Феодосійський міський суд визнав громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович винною за частиною першою статті 222.1 КК РФ і призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі в колонії загального режиму строком на 7 років і штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

27 грудня в окупаційному міському суді Феодосії відклали на невизначений строк чергове "судове засідання" у кримінальній справі стосовно громадянської журналістки Ірини Данилович, їй викликали швидку допомогу. Вона заявила, що представники ФСБ в окупованому Криму її били та душили.

29 квітня 2022 року у Криму викрали медсестру та громадську активістку Ірину Данилович, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. Цього ж дня в будинку її батьків у селі Владиславівка пройшов обшук нібито через передачу дівчиною секретної інформації іноземній державі. 

Нагадаємо, 11 травня 2022 року адвокату вдалося встановити, що вона у СІЗО Сімферополя. Ірину Данилович обвинувачують за частинуою 1 статті 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу російської федерації. Справа перебуває у провадженні слідчих органів ФСБ Криму. Постанову про арешт окупаційний Київський районний суд виніс у закритому судовому засіданні – без участі родичів, слухачів та журналістів. Ірина Данилович працює медсестрою, вона висвітлювала теми, пов'язані з медициною та корупцією у Криму.