Інформують, консультують та допомагають із документами. У представництві Координаційного центру Меджлісу в Стамбулі розповіли про свою роботу

Новини
Асіф АлієвQHA
28 Листопада 2022, 13:59
Асіф АлієвQHA
28 Листопада 2022, 13:59

Ось уже як два місяці у найбільшому місті Туреччини – Стамбулі діє представництво Координаційного центру Меджлісу кримськотатарського народу.

У Координаційному центрі намагаються знайти рішення на найпоширеніші питання та проблеми українських громадян, які опинилися в Туреччині після широкомасштабної агресії Росії.

В інтерв'ю QIRIM.News координатор представництва Імран Усеїнов розповів, що для цього в Центрі працюють 10 волонтерів, які мають експертність у певній сфері (юридичній, гуманітарній, інших областях).

Ми допомагаємо людям в оформленні документів для громадян України. Для нас важливо направити, показати, як діяти, щоб легалізуватись на території Туреччини, отримати українські документи в дипломатичних установах України в Туреччині, допомогти тим, хто бажає повернутися до України», - сказав він.

Всім цим займаються в Центрі, щоб люди не відбивали пороги непотрібних установ, і конкретно знали, як діяти.

Одне із завдань координаційного центру Меджлісу в Туреччині – налагодити комунікацію та надавати інформаційну підтримку громадянам України, які евакуювалися з тимчасово окупованих територій, зокрема Криму, та перебувають чи прямують до Туреччини.

Як зазначає Усеїнов, інформаційно-консультативна підтримка громадян є першочерговою, при цьому в представництві Координаційного центру Меджлісу кримськотатарського народу працюють з українськими дипустановами та турецькою стороною.

«Ми також спілкуємося з консульством України, працюємо з ними, виробляємо певні механізми для отримання документів для наших громадян. Налагоджено роботу і з державними установами Туреччини, зокрема з Міграційним управлінням (Goç idariyet). Наприклад, є домовленості, що громадяни України можуть перебувати у Туреччині 180 днів, а не 90, як було раніше», - розповів голова Центру.

Волонтери Центру поставили за мету взяти в оренду будівлю, де українські біженці можуть тимчасово залишатися з цією метою вже ведуться переговори з міською владою Стамбула.

Зазначимо, що кількість людей з українськими паспортами, які в'їхали до Туреччини з 24 лютого 2022 року, становить 504 тисячі осіб.

Таку цифру раніше озвучив начальник міграційного управління Туреччини Саваш Унлю під час зустрічі з лідером кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемілєвим в Анкарі.

Як раніше писавQIRIM.News, за словами турецького чиновника, 460 тисяч громадян України згодом залишили Туреччину. Наразі 6270 осіб з українськими паспортами звернулися до Головного управління міграційного управління Туреччини з клопотаннями про подальше проживання.