«Ініціатива трьох морів», електровелосипед і вишиванка. Що обговорювали і подарували одне одному президенти Естонії та України в Таллінні

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
26 Листопада 2019, 17:22
Асіф АлієвQHA
26 Листопада 2019, 17:22

Україна зацікавлена взяти участь в «Ініціативі трьох морів», що об'єднує 12 країн Східної та Центральної Європи.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з естонською колегою Керсті Кальюлайд в Талліні, куди глава української держави прибув з візитом, повідомляє Офіс президента.

За словами Зеленського, Україна зацікавлена в тому, щоб приєднатися до такого об'єднання європейських країн.

Світлина від Офіс Президента України.

Україна та Естонія, як важливі гравці Балто-Чорноморського регіону, зацікавлені в реалізації спільних проектів та ініціатив з економіки, інфраструктури, навколишнього середовища. Під час сьогоднішніх перемовин ми окремо обговорили реалізацію «Ініціативи трьох морів», а головне – предметну зацікавленість України долучитися до неї, — сказав Зеленський.

Відзначимо, «Ініціатива трьох морів» або «Тримор’я» є об'єднанням 12 країн Європи, що мають вихід до Адріатичного, Балтійського і Чорного морів (Австрія, Болгарія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Хорватія, Чехія та Естонія ).


Під час зустрічі з українським президентом глава Естонії подарувала йому електронний велосипед, на рамі якого викарбувані прапори двох країн.

 

У свою чергу Кальюлайд отримала в подарунок від Зеленського українську вишиванку.

У вересні делегація Естонії разом з двома іншими балтійськими країнами та Грузією відмовилася брати участь у відкритті сесії Парламентської асамблеї Ради Європи після повернення туди делегації Росії, на знак солідарності з Україною.