Іноземцям з чотирьох країн заборонили в’їзд в Україну без негативного результату на COVID-19 — ДПСУ

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
02 Липня 2021, 15:32
Тетяна Нікішина
02 Липня 2021, 15:32

Цієї ночі змінено порядок в’їзду в Україну осіб, які прибувають з чотирьох країн, а саме Індії, Великої Британії, РФ та Португалії, або перебували на їхній території не менше семи днів протягом останніх 14 днів.

Про це повідомляє офіційний сайт Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

Згідно з рішенням уряду, іноземці (крім визначених винятків), які прибули із зазначених країн, не можуть в’їхати в Україну без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2. Такий тест має бути проведений у пунктах пропуску через державний кордон України, — йдеться в повідомленні.

Українці та визначені постановою Кабміну категорії іноземців, які прибули із зазначених країн, теж можуть зробити експрес-тест у пунктах пропуску. Без негативного результату такого тесту громадяни України, старші за 12 років, підлягають обов’язковій самоізоляції, обсервації.

Працівники Національної поліції забезпечують супровід осіб, які підлягають обсервації, від зони прикордонного контролю до санітарної зони для їхнього подальшого транспортування до місць обсервації або до закладів охорони здоров’я для їхньої госпіталізації.

Найбільшою мірою зазначені зміни стосуються осіб, які перетинають український кордон на ділянці з РФ. На сьогодні на цій ділянці функціонує п’ять автомобільних пунктів пропуску: «Сеньківка» у Чернігівській області, «Бачівськ» та «Юнаківка» — Сумській, «Мілове» — Луганській області та «Гоптівка» — Харківській. З 00:00 до 11:00 сьогодні, 2 липня, у цих пунктах пропуску державний кордон на в’їзд в Україну перетнуло понад 1,8 тисяч осіб, із них пройшли тестування — понад 900 осіб (у тому числі 379 громадян України), 745 — відправилися на самоізоляцію, а 49 — на обсервацію. Решта — це діти, віком до 12 років та учасники міжнародних перевезень, — доповідають прикордонники.

Держприкордонслужба нагадує, що іноземцям, які прибувають в Україну (незалежно, з якої країни), необхідно мати страховку, яка покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, а також негативний результат ПЛР чи експрес-тестування, яке проведено не більш як за 72 години до перетину кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Як повідомляли «Кримські новини», в одному з Миколаївських морських торгівельних портів виявили п’ятьох громадян Росії, які незаконно відвідували тимчасово окупований РФ Крим. Через порушення порядку в’їзду до України прикордонники відмовили громадянам РФ у пропуску і заборонили в’їзд на територію нашої країни.