Іран виділив кошти для родин загиблих в авіакатастрофі

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Грудня 2020, 17:13
Вшанування пам’яті загиблих в авіакатастрофі під Тегераном. Аеропорт «Бориспіль», січень 2020 року
Ірина Требунських
30 Грудня 2020, 17:13

Під час засідання в середу, 30 грудня, члени уряду Ірану ухвалили виплатити по 150 тисяч доларів родинам кожної з жертв катастрофи авіалайнера «Міжнародних авіаліній України», який у січні цього року збили іранською ракетою поблизу Тегерана. Про це повідомляє інформаційне агентство IRNA.

Оскільки трагічний інцидент стався 8 січня, віце-президентка з правових питань Лая Джонеді запропонувала уряду виплатити виділені гроші до перших роковин трагедії.

Уряд Ірану виплатить гроші сім'ям жертв авіакатастрофи відповідно до міжнародних норм. Хоча гроші не можуть полегшити біль від трагедії, це буде хоч якоюсь даниною з поваги до прав людей, — зазначила Джонеді.

Також в іранському уряді підкреслили, що кошти будуть виплачені родичам жертв незалежно від расової та національної приналежності.

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та члени екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

11 січня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що літак МАУ був збитий іранською ракетою «земля-повітря».

Як повідомляли «Кримські новини», 9 грудня уряд Ірану відкликав раніше закладені у держбюджет-2021 кошти, які передбачалися на виплати компенсацій сім’ям загиблих у катастрофі авіалайнера МАУ.