Іранська делегація у Києві: почалися перемовини щодо компенсацій родинам жертв авіакатастрофи під Тегераном

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Липня 2020, 17:59
Уламок «Боїнгу» 707-800 МАУ, збитого під Тегераном
Ірина Требунських
30 Липня 2020, 17:59

Наразі у Києві тривають перемовини щодо виплати компенсацій родинам жертв авіакатастрофи, яка сталася під Тегераном 8 січня. Про це повідомляє міністерство закордонних справ України.

Голова МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що перемовини відбуваються за участі делегації з Ірану.

Ми давно добивалися початку переговорного процесу, і я вітаю те, що справа зрушила з місця, — зазначив міністр.

Кулеба додав, що МЗС України добиватиметься максимального розміру компенсацій родинам загиблих пасажирів МАУ. «Це дозволить хоч трохи полегшити біль та горе рідних. Ми доб’ємося справедливості, скільки б часу та зусиль це не вартувало», — додав міністр.

Сьогодні у Києві розпочалися перемовини щодо компенсацій за збиття Іраном рейсу Міжнародних авіаліній України PS752 за участі іранської делегації

Опубліковано Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Четвер, 30 липня 2020 р.

Нагадаємо, 8 січня у результаті авіакатастрофи українського літака поблизу Тегерана загинули усі 176 пасажирів та члени екіпажу, серед яких 11 громадян України — дев’ять членів екіпажу і двоє пасажирів. Більшість пасажирів були громадянами Ірану та Канади.

11 січня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що літак МАУ був збитий іранською ракетою «земля-повітря».

Як повідомляли «Кримські новини», 3 липня міністри внутрішніх справ України, Канади, Афганістану, Великобританії та Швеції підписали Меморандум про взаєморозуміння у співробітництві на перемовинах щодо виплати компенсацій Ісламською Республікою Іран за збитий у січні 2020 року літак МАУ під Тегераном. При цьому Україну призначили речником на перемовинах з Іраном від імені п’яти країн.