Ірландські правозахисники закликали міжнародну спільноту допомогти виявити винних у порушенні прав людини в Криму та на інших окупованих Росією територіях

Новини України та світу
Шевчук Микола
04 Січня 2023, 14:49
Шевчук Микола
04 Січня 2023, 14:49

Ірландська правозахисна організація Front Line Defenders закликає міжнародну спільноту, зокрема Міжнародний кримінальний суд, підтримати роботу з виявлення осіб, винних у порушенні прав людини в Криму та на інших окупованих Росією територіях, а також надати підтримку в притягненні винних до відповідальності.

Про це повідомляє правозахисний центр «Зміна», цитуючи заяву Front Line Defenders.

Повідомляється, що Front Line Defenders закликає:

внести питання щодо обміну цивільними полоненими, які незаконно утримуються в Криму та на інших окупованих Росією територіях, до переліку питань, що обговорюватимуться під час майбутніх перемовин між Україною та Росією;

міжнародну спільноту, зокрема Міжнародний кримінальний суд, підтримати роботу з виявлення осіб, винних у порушенні прав людини в Криму та на інших окупованих Росією територіях, а також надати підтримку в притягненні винних до відповідальності;

міжнародні та регіональні інституції вжити всіх можливих заходів задля забезпечення захисту правозахисників та інших категорій осіб, що зазнали переслідувань з боку окупаційної влади в Криму та на інших окупованих територіях (таких як кримські татари), а також сприяти в притягненні до відповідальності всіх тих, хто причетний до порушення їхніх прав.

Також організація висловила стурбованість через викрадення правозахисниці та громадської активістки Ірини Горобцової з її будинку в Херсоні 13 травня 2022 року. Її точне місце перебування залишається невідомим, але, за неофіційною інформацією, Ірину перевезли до окупованого Криму. Вона не має доступу до адвоката, а також не знає про висунуті проти неї звинувачення та її правовий статус.

Ірландська правозахисна організація нагадує, що Європейський суд з прав людини закликав Росію надати інформацію про місце перебування Ірини Горобцової до 16 вересня 2022 року. Оскільки Росія відмовилася виконати цей запит, навіть незважаючи на раніше взяті на себе зобов’язання, її позбавили права бути учасницею Європейської конвенції з прав людини.

Як повідомляли QIRIM.News, викрадену у травні активістку Ірину Горобцову перевели до нового СІЗО окупованого Сімферополя. З нею в камері утримуються ще дві жінки.

Як повідомляли QIRIM.News, викрадена у травні активістка Ірина Горобцова утримувалася у СІЗО 1 Сімферополя як мінімум з 25 травня.

Нагадаємо, Ірина Горобцова – мешканка Херсона, Senior QA в одній із провідних IT-компаній України. 13 травня її викрали в окупованому Херсоні.