Італійська Сардинія палає. Через вогонь евакуювали близько 1,5 тисячі осіб

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
26 Липня 2021, 11:20
Тетяна Нікішина
26 Липня 2021, 11:20

Через пожежі на італійській Сардинії покинули свої домівки близько 1,5 тисячі осіб, від стихії постраждали понад 20 гектарів території — лісу, оливкових садів, сільськогосподарських територій включно з фермами і житловими будинками.

Про це повідомляє Ansa.

Пожежа почалася у Монтіферру в центрально-західній частині острова, звідки поширився на близько 50 кілометрів в напрямку провінції Ольястра. Поширенню вогню сприяла спека та вітер.

Мешканців кількох прилеглих сіл з населенням 150-200 осіб довелося евакуювати посеред ночі.

До боротьби з пожежею залучені близько 7,5 тисяч людей — представників лісової служби, пожежники, служби цивільного захисту, Червоний Хрест, карабінери, поліцейські та волонтери, понад 10 гелікоптерів.

Вогонь досі не взяли під контроль. На світанку пожежникам майже вдалося збити його, але потім вітер знову посилився і пожежа почала розгоратися.

Влада регіону заявила, що обсяги збитків ще невідомі, але, вочевидь, величезні та що звертатиметься до центрального уряду по допомогу.

Міністр закордонних справ Луїджі ді Майо оголосив у своєму Facebook, що Італія звернулася до сусідніх європейських країн з проханням допомогти у боротьбі зі стихією. З Франції вже прибули два спеціальні пожежні літаки Canadair.

З останньої значної пожежі у цьому районі, в серпні 1994 року, минуло майже 27 років.

Як повідомляли «Кримські новини», у тимчасово окупованій Росією Євпаторії в ніч проти 16 липня зайнявся сміттєвий полігон. Переповнену туристами Євпаторію затягнуло димом від палаючого неподалік сміттєвого полігону.