«Іти не маю наміру, поставлю намет, житиму», — ветеран кримськотатарського національного руху, чий будинок зруйнували окупанти в Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Листопада 2021, 18:12
Асіф АлієвQHA
24 Листопада 2021, 18:12

Ветеран кримськотатарського національного руху Рустем Усеїнов заявив QIRIM.News, що не планує йти з того місця, де стояв його будинок, зруйнований сьогодні, 24 листопада окупаційною владою в Криму.

Він має намір і надалі боротися за право жити на рідній землі.

«Ще10 днів я буду в лікарні, а потім поставлю намет житиму. Ми не можемо собі дозволити схилятися перед ними. Іншого виходу немає», - сказав він.

Усеїнов зазначив, що нинішня Росія останні 250 років з моменту першої анексії Криму продовжує політику Крим без кримських татар.

Ветеран кримськотатарського національного руху нагадав, що у будинках кримських татар, вигнаних 1944 року під час депортації, досі живуть загарбники.

«Коли ми поверталися у 90-ті роки, нам було виділено менше 0,5% усіх придатних для житла земель. Тільки методом самобудов ми могли повернути собі землі наших предків, залишитися тут жити», - розповів він.

Усеїнов зазначив, що держава надійшла з ним підло, однак рано чи пізно настане година розплати.

«У них в очах тваринний страх та розуміння того, що рано чи пізно прийде розплата. Від цього вони ще більше шаленіють», - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні, 24 листопада за рішенням так званого Судакського «міського суду» у селищі Капсихор (Морське), що неподалік Судака російська влада Криму приступила до знесення будинку ветерана кримськотатарського національного руху Рустема Усеїнова.

Верхом цинізму назвав знесення житла ветерана кримськотатарського національного руху громадський активіст, голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля.

Як повідомила QIRIM.News кримчанка Ельмаз Киримли перед початком знесення будинку було демонтовано прибудову біля будинку Усеїнова. Нагадаємо, ще 11 жовтня російська влада мала намір знести будинок Усеїнова, але тоді на це не наважились.