Йдучи шляхом кримськотатарського народу. В Кримському домі почала роботу виставка культури і мистецтва кримських татар

Новини України та світу
Иванова Юлия
05 Листопада 2021, 19:34
Иванова Юлия
05 Листопада 2021, 19:34

Сьогодні розпочав свою роботу мультіжанровий проєкт «Шлях Крим/Yol Qırım» в Кримському домі: презентація культури кримських татар і першої державної колекції ужиткового кримськотатарського мистецтва.

«Це можливість показати, що ми є, що ми існуємо як народ, що маємо багатий досвід, багату спадкоємність поколінь. І в цьому проекті ми показуємо за допомогою мистецтва цю спадщину — і історію, і культуру, і традиції. Також для мене та для нашої організації це здобуття нового досвіду в роботі з командою, з організацією, робота на перспективу та створення хороших якісних продуктів, які є нашою обличчям,» - розповів QIRIM.News керівник проекту «Шлях/Yol» голова громадської організації «Ель Чебер» Рустем Скібін.

В експозиції 6 тематичних залів, близько 200 експонатів та насичена культурна програма.

«Проєкт простежує шлях кримськотатарського народу — його багатовікову історію державності, традицій, освіти, релігії, обрядів, побуту, мови, фольклору і мистецтва. Експозиція будуватиметься з використанням сучасних світових виставкових форматів і технологій,”- йдеться на сторінці проєкту в Facebook.

Проєкт реалізується ГО «Ель Чєбєр» за підтримки Український культурний фонд, Ukrainian Institute - Український інститут і Кримський дім .

«Для нас було дуже важливим, щоб у своренні цієї виставки приймали участь і наші співвітчизники, які мешкають в Криму. Тому що абсолютно переконаний в тому, що культура є надпотужним інструментарієм для того, щоб ми не забували про те, що Крим — це Україна,» - підкреслив директор «Кримського дома», режисер Ахтем Сеітаблаєв.

Партнерами проєкту стали Український інститут національної пам’яті, Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum), ГО Кримська родина, ГО Eleos-Ukraine, ГО «СВІТАРТА», ГО «Центр етнологічних і політичних досліджень Криму» та інші.

Виставка триватиме протягом року за адресою: м. Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 9.

Графік роботи:

понеділок–п'ятниця — з 9:00 до 18:00

до 14 листопада: субота-неділя — 10:00 до 17:00 , з 15 листопада: субота-неділя — вихідні.

Вхід вільний.

Нагадаємо, що у  рамках Мультижанрового проекту «Шлях Крим / Yol Qırım» стартував також Онлайн-лекторій. Спікери проєкту доноситимуть історично правдиву інформацію про кримських татар.