Кабмін дав старт роботі Українського національного центру розбудови миру: збиратиме докази порушення прав українських громадян на тимчасово окупованих територіях

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Грудня 2021, 16:54
Ліна Тимошина
02 Грудня 2021, 16:54

Кабінет міністрів дав старт роботі Українського національного центру розбудови миру. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками засідання уряду. За його словами, уряд затвердив порядок використання коштів щодо створення реєстрів та систем моніторингу.

Це дозволить установі розпочати діяльність та збирати докази порушення прав українських громадян на тимчасово окупованих територіях, пояснив Шмигаль.

Такі дії не залишатимуться поза нашою увагою. Ми домагатимемося справедливості всіма способами, передбаченими міжнародним правом, - наголосив прем'єр.

Як повідомляли QIRIM.News, аналітик «Кримської правозахисної групи» Олександр Сєдов напередодні заявив, що в Україні необхідно створити єдину базу даних щодо злочинів Російської Федерації на окупованих територіях.

Як повідомляли QIRIM.News, Олександр Сєдов розповів в коментарі агентству, що станом на середину листопада,  117 осіб перебували у місцях позбавлення волі в рамках політично мотивованих переслідувань в окупованому Криму.

Як писали QIRIM.News, 1 грудня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на Київському Безпековому Форумі заявила, що у в’язницях РФ і окупованого Криму перебуває 121 громадянин України, 86 з них — кримські татари.