Кабмін має оновити карантинні норми: що зміниться в правилах перетину КПВВ?

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Вересня 2021, 16:42
Асіф АлієвQHA
14 Вересня 2021, 16:42

Кабінет Міністрів України розглянув нові карантинні норми, але вони ще не вступили в силу.

Про це заявив інформаційному агентству «Кримські новини» прессекретар Прикордонної служби України Андрій Демченко.

За його словами, зміни були розглянути вчора, 13 вересня, але коли вони вступлять в силу невідомо.

Між тим, в ЗМІ потрапили деякі положення нових змін. Зокрема, портал Восточний Варіант, повідомляє, що іноземці та українці звільняються від самоізоляції, якщо вони вакциновані хоча б однієї дозою препарату, сертифікованого ВООЗ (не стосується російської вакцини «Sputnik») або є довідка про одужання від COVID-19.

«Якщо щеплення немає, потрібно встановлювати додаток «Вдома» і йти на 10-денний карантин. Він починається через 72 години. Знятися з самоізоляції можна, здавши тест на коронавірус. Якщо він негативний, обмеження на пересування припиняються», - пише видання.

Більш жорсткі вимоги залишаються до тих, хто приїжджає з Росії. Такі люди повинні йти на 14-денну самоізоляцію. І знятися з неї достроково, навіть здавши негативний тест на коронавірус, вони не мають права. Від таких обмежень може знову ж врятувати сертифікат вакцинації.

Видання нагадує, що російський препарат «Sputnik» ВООЗ досі не сертифікований, тому українські прикордонники не приймають документи з інформацією про щеплення цією вакциною. Також, якщо людина виїжджав за кордон до 4 серпня і тепер повертається назад, на нього вимоги жорсткої самоізоляції не поширюються.

Щодо переходу через КПВВ, то сертифікат вакцинації (тільки не «Sputnik») гарантує вільний виїзд на територію України.

«Якщо його немає, доведеться встановити додаток «Вдома». Але прямо на блокпосту можна знятися з самоізоляції, здавши безкоштовний експрес-тест. Якщо він негативний, обмежувати вас в пересуванні ніхто не буде», - підкреслює видання.

Нагадаємо, Контрольний пункт в'їзду/виїзду (КПВВ) «Чаплинка» біля адміністративного кордону з окупованим Кримом залишається закритим до 15 вересня 2021 року через проведення ремонтних робіт.