Кабмін ратифікував угоду з Туреччиною щодо житла для кримчан

Новини України та світу
Ірина Требунських
09 Червня 2021, 19:30
Ірина Требунських
09 Червня 2021, 19:30

Сьогодні, 9 червня, Кабмін ухвалив законопроєкт щодо будівництва житла для представників кримськотатарського народу та пільгових категорій громадян України. Як повідомляє «Урядовий портал», йдеться про рамкову угоду між урядом України і урядом Турецької Республіки.

Туреччина надасть Україні допомогу шляхом будівництва 500 квартир. 450 з них будуть передані представникам кримськотатарського народу, решта — внутрішньо переміщеним особам та учасникам АТО/ООС, — йдеться у повідомленні.

Розподілом житла займатиметься міжнародний Фонд національного добробуту Криму, а також органи місцевого самоврядування.

Зазначається, що у сусідніх з тимчасово окупованим Росією Кримом обласних центрах — Херсоні та Миколаєві — побудують загалом 400 квартир. Ще 100 квартир побудують у Києві.

Схвалений українським урядом законопроєкт щодо рамкової угоди передали для схвалення до Верховної Ради.

Нагадаємо, 10 квітня під час робочого візиту президента Володимира Зеленського до Туреччини підписана угода, яка стосується будівництва житла для кримськотатарських переселенців з тимчасово окупованого Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», Національна спілка журналістів України закликає президента Володимира Зеленського виділити заслуженому кримському журналісту України Миколі Семені кошти на придбання квартири.