Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови

Новини України та світу
Хельга Полтавка
07 Квітня 2021, 15:27
Хельга Полтавка
07 Квітня 2021, 15:27

Кабмін схвалив концепцію розвитку кримськотатарської мови з метою покращення законодавчого, інституційного, фінансового та інформаційного підґрунтя для розвитку як мови одного з корінних народів України.

Як повідомив у Telegram народний депутат від «Слугу народу» і представник Кабміну у Верховній Раді Василь Мокан, відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду сьогодні, 7 квітня.

Як зазначається, проєкт розпорядження спрямований на розширення сфер застосування кримськотатарської мови, заохочення до її вивчення громадян України, популяризацію серед різних вікових груп, особливо — серед молоді.

Згідно з документом, міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (МінТОТ) спільно із зацікавленими органами влади, Меджлісом, Національною академією наук мають розробити до серпня цього року проєкт Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки.

Віцепрем'єрміністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков наголосив, що «концепція є фундаментом для роботи на 10 років з розвитку кримськотатарської мови, яка наразі у критичному стані».

Тимчасова окупація Росією Криму і Севастополя загострила проблеми (стану кримськотатарської мови — прим. ред.), що неодноразово відображено в резолюціях ООН і не тільки. Мову треба рятувати... Кримськотатарська мова — це величезні можливості для України, які ми ще не усвідомлюємо в повній мірі, — сказав урядовець.

Він зауважив, що кримськотатарська мова є універсальною і дозволяє розуміти усі тюркські мови.

Прем'єр Денис Шмигаль під час засідання наголосив, що розвиток кримськотатарської мови є важливою частиною стратегії деокупації Криму.

Концепція спрямована на захист мови та збереження самобутності корінного народу, особливо в умовах окупації, коли фактично зведені до нуля всі умови для розвитку на історичній Батьківщині, — повідомив Шмигаль.

Зазначимо, раніше міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій звернулося до корпорації Google LLC з проханням включити кримськотатарську мову до сервісу Google Translate.

Як повідомляли «Кримські новини», Duolingo запропонували ввести курс з вивчення кримськотатарської мови, бо ця платформа є найпопулярнішою для безкоштовного вивчення іноземних мов у світі.