Кабмін скасував самоізоляцію для студентів з окупованого Криму і ОРДЛО та зобов’язав облаштувати КПВВ на адмінкордоні

Новини
Ірина Требунських
09 Вересня 2020, 18:15
Фото: Восток SOS
Ірина Требунських
09 Вересня 2020, 18:15

Під час сьогоднішнього засідання українські урядовці ухвалили рішення, згідно з яким абітурієнти з тимчасово окупованих територій не зобов'язані проходити самоізоляцію після перетину контрольно-пропускних пунктів на адмінкордоні. Також Кабмін зобов’язав міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій облаштувати КПВВ на адмінкордоні з ТОТ.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

Передбачається, що особам, які зараховані на навчання, мають намір вступити або вже навчаються у закладах освіти, розташованих на підконтрольній уряду України території, самоізоляцію після перетину КПВВ на адмінмежі з ТОТ проходити не треба. Водночас від самоізоляції звільняється один (одна) з батьків (опікунів) або інших законних представників, які супроводжують абітурієнтів, студентів чи учнів.

Згідно з рішенням уряду, зобов’язання щодо самоізоляції не поширюється на такі категорії осіб:

  • які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі;
  • які зараховані на навчання до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі;
  • здобувачі освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі;
  • один з батьків (усиновлювачів), опікун, піклувальник або інший законний представник, які супроводжують вищезазначених осіб до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.

Часове обмеження не може сприяти навчальному процесу, який є одним з основних реінтеграційних заходів. Скасування обов’язкової самоізоляції для студентів з ТОТ є умовою доступності освітнього процесу, — наголосила заступниця міністра з питань реінтеграції ТОТ Інна Голованчук.

На сьогоднішньому засіданні Кабмін визначив Мінінтеграції головним виконавцем 32 завдань у 2020 році. Серед завдань зазначено і облаштування КПВВ сервісними логістичними центрами та медичними пунктами.

Також міністерство має перезапустити роботу Цільового фонду багатьох партнерів з питань відновлення Донбасу та розбудови миру і розробити механізми перехідного правосуддя.

Нагадаємо, в Україні розробляють алгоритм подання документів в режимі онлайн до українських вишів для абітурієнтів з окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також з незаконно анексованого Криму. 

«Кримські новини» пояснювали, які нові правила пропуску діяли на КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» и «Чонгар» в період з 9 по 30 серпня 2020 року.