Карантин в Україні: антирекорд кількості захворювань за добу та заборона пробного ЗНО

Новини України та світу
Ірина Требунських
13 Червня 2020, 13:52
Ірина Требунських
13 Червня 2020, 13:52

Кабмін поки заборонив відкривати кінотеатри, проводити пробне зовнішнє незалежне оцінювання та ввів поліс страхування щодо COVID-19 обов’язковою умовою перетину кордону. За минулу добу в Україні зафіксували рекордні 753 підтверджених випадки коронавірусної інфекції.

Про це під час брифінгу сьогодні, 13 червня, розповів голова МОЗ Максим Степанов.

Станом на ранок 13 червня в Україні підтверджено 30 506 випадків COVID-19 — з них 13 976 одужали, 880 померли.

Кількість підтверджених випадків захворювань на CОVID-19 в Україні подобово

Степанов пояснив, що основною причиною рекордного збільшення кількості нових випадків коронавірусу є недотримання громадянами карантину.

Тож Кабмін дослухався до рекомендацій МОЗ та заборонив відкривати з 15 червня кінотеатри, проводити пробне ЗНО та змінив умови перетину держкордону. Так, іноземцям та особам без громадянства (крім постійно проживаючих в Україні або біженців) перетинати український кордон можна лише при наявності полісу страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19 та обсервацією.

Обов'язкова обсервація передбачена лише для осіб, що є громадянами або прибувають з країн зі значним поширенням COVID-19.

Ми обмежили діяльність кінотеатрів, щоб не допустити погіршення ситуації з коронавірусом. До цього я зустрічався з представниками великих мереж кінотеатрів і узгодив всі ці питання. Також скасовуємо проведення пробного ЗНО, — пояснив міністр.

У постанові уряду вказано, що пробне ЗНО, яке мало відбутися вже 15 та 17 червня, виключили із переліку дозволених під час карантину заходів. Освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що таке рішення є несподіваним.

Звертаюся до всіх органів місцевої влади, управління освітою, керівників закладів освіти та ЗМІ терміново інформувати учнів, батьків та педагогів про скасування пробного ЗНО, аби вони марно не їхали до пунктів тестування, — написав він.

ОЧНЕ ПРОБНЕ ЗНО СКАСОВАНО: НЕ ЇДЬТЕ 15 ТА 17 ЧЕРВНЯ ДО ПУНКТІВ ТЕСТУВАННЯПРОБНЕ ЗНО МОЖНА ПРОЙТИ ДИСТАНЦІЙНО....

Опубліковано Освітній омбудсмен Сергій Горбачов Субота, 13 червня 2020 р.

Як повідомляло QHA media, 12 червня уряд ухвалив рішення про відновлення роботи всіх контрольних пунктів пропуску на адмінмежі з тимчасово анексованим Росією Кримом. Обов'язковим при перетині є письмова згода на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома». При цьому скасована обов’язкова обсервація для осіб, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Криму.

Кабмін прийняв рішення, що люди, які для складання ЗНО перетинають кордони, адмінмежі чи лінії розмежування, не мають проходити двотижневу обсервацію.