Катування Нарімана Аметова в окупованому Криму: прокуратура автономії кваліфікує такі дії як воєнний злочин

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Грудня 2021, 08:23
Фото: Кримська солідарність
Ліна Тимошина
22 Грудня 2021, 08:23

17 грудня 2021 року, правоохоронці Прокуратури АР Крим розпочали кримінальні провадження за фактами незаконного позбавлення волі жителя окупованого півострова Нарімана Аметова (ч. 2 ст. 146 КК України) та порушення недоторканості його житла під час незаконного обшуку, проведеного окупаційними правоохоронцями (ч. 2 ст. 162 КК України).

Однак, коли стало відомо про його катування, прокуратура відкрила нове провадження. Про це повідомили у відомстві.

У зв’язку із застосуванням до вказаного громадянина катування, а саме електричного струму, під час його незаконного утримання, прокуратура автономії розпочала кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), - йдеться у повідомленні.

В прокуратурі АРК зазначили, що незаконне ув’язнення осіб, застосування до них тортур та нелюдського поводження прямо заборонені статтею 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, та є воєнним злочином.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 грудня викрадений співробітниками ФСБ зі свого будинку у Старому Криму Наріман Аметов повідомив про катування електричним струмом.

Як повідомляли QIRIM.News,17 грудня з самого ранку в місті Старий Крим пройшов обшук у будинку кримського татарина Нарімана Аметова.