Катування та психологічний тиск: ФСБ знущається над Азізом Ахтемовим

Новини України та світу
Анна Артемова
15 Вересня 2021, 16:14
Анна Артемова
15 Вересня 2021, 16:14

Незаконно затриманий окупантами кримський татарин Азіз Ахтемов заперечує всі звинувачення у сфабрикованій проти нього справі. Про це розповів його адвокат Іслям Веліляєв.

Відвідав Федеральну службу безпеки, безпосередньо зустрівся зі своїм підзахисним Азізом Ахтемовим ... У бесіді мій підзахисний Ахтемов сказав, що не приймає ті звинувачення, які йому зараз пред'явили, він не здійснював те, що йому закидають. Вважає, що його обмовили. Показання, які він давав в присутності безкоштовного захисника (захисника за призначенням) були неправдиві, – повідомив Веліляєв.

За його словами, Ахтемова катували, зокрема, застосовували електрострум.

Сьогодні я був допущений в якості адвоката, ми заявили про клопотання в додатковому допиті. Ми вказали в додатковому допиті – в зв'язку з тим, що були прийняті відносно Азіза недозволені заходи, тортури електрострумом, – всі дані показання і в присутності захисника за призначенням ми просили визнати неприпустимими, – сказав він.

Як зазначив адвокат, до Ахтемова, крім фізичного тиску, застосовували також психологічний.

Хочу сказати, що моїм підзахисним були також надані пояснення в тому, що по відношенню до нього застосовувалися заходи недозволеного характеру, заходи фізичного та психологічного тиску, які в подальшому послужили підставою тим, що він дав свідчення. Показання під відео, вони були дані під тиском, – підкреслив Веліляєв.

Адвокат повідомив, що за його участі було проведено очну ставку Ахтемова і свідка у справі, яку йому інкримінують.

Надалі було проведено ще з моєю участю одна слідча дія – очна ставка з перевізником Нагієвим, якого, як мені стало відомо, більше 2 діб утримували в Слідчому управлінні ФСБ. Даного громадянина допитали в якості свідка, провели очну ставку з моїм підзахисним, де також ми відмовилися від будь-яких свідчень, але в принципі що мені стало ясно, що даний свідок дав свідчення про те, що він був свідком того, що він ввозив мого підзахисного в Херсон на здачу документів на закордонний паспорт. Це було за фактом те, що підтвердив цей свідок, – додав він.

За його словами, Ахтемова наступного тижня також будуть доставляти в слідче управління ФСБ.

На даний момент мого підзахисного ось уже дві доби кожен день привозять до слідчого управління ФСБ. Погоджено було слідчим Шестяковим Валерієм, що на цьому тижні більше не будуть ніяких слідчих дій проводитися, але на наступному тижні плануються ще нібито якісь слідчі дії. Ми не визнаємо пред'явлені нам звинувачення, будемо домагатися справедливості і правди. А правда полягає в тому, що цього факту не було і мій підзахисний не брав участі в тому, в чому його звинувачують, – зазначив Веліляєв.

Нагадаємо, в Криму на 60 діб заарештували братів Азіза і Асана Ахтемових, затриманих в ході обшуків 3-4 вересня. Крім того, заарештовані двоє їхніх родичів.