Кількість мігрантів з Білорусі збільшилася вп’ятеро — прикордонники Литви

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Червня 2021, 15:58
Фото: ДПС Литви
Ірина Требунських
15 Червня 2021, 15:58

У прикордонних містах Швянченіс та Інгаліна затримали 58 мігрантів з Білорусі, які незаконно в'їхали до Литви. Про це повідомляє Держприкордонслужба цієї балтійської країни.

За останні чотири дні на території країни затримали чотири групи білорусів — дві по п’ять людей, а ще дві по 21 та 27 осіб.

Загалом було затримано 58 мігрантів. Переважна більшість з них не мають документів. Серед затриманих є як дорослі жінки і чоловіки, так і неповнолітні. Іноземці подали прохання про притулок у Литві, — повідомляють у ДПС.

Затриманих розмістили у підрозділах ДПС Литви, встановлюють їхні особи та обставини перетину кордону.

За підрахунками прикордонників, цьогоріч 387 нелегальних мігрантів з Білорусі намагалися проникнути до Литви. Більшість з них є громадянами Іраку. Ця цифра майже у п’ять разів перевищує показники 2020 року.

«Через збільшення кількості таких випадків ДПС посилила безпеку на кордоні з Білоруссю», — йдеться у повідомленні.

Раніше міністерство закордонних справ Литовської Республіки своїм громадянам рекомендувало відмовитися від будь-яких поїздок до Білорусі, а тим, хто зараз там перебуває, залишити країну.

Як повідомляли «Кримські новини», 23 травня у Мінську затримали засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака Афіни – Вільнюс, який здійснив екстрену посадку через повідомлення про вибуховий пристрій на борту.