Кількість заручників Кремля не зменшується. Адвокат Полозов про українця Яцкіна, якому загрожує 20 років в'язниці

Новини
Асіф АлієвQHA
20 Січня 2020, 16:35
Фото: REUTERS
Асіф АлієвQHA
20 Січня 2020, 16:35

Фото: Facebook, Николай Полозов

Іван Яцкін — так звуть в'язня Кремля, про якого досі нічого не було відомо.

За словами адвоката Миколи Полозова, громадянин України та житель Криму був захоплений ще в середині жовтня 2019 року і спецбортом вивезений до Москви, де поміщений в ізолятор ФСБ «Лефортово».

Про те, що стосовно Яцкіна порушено справу і що він затриманий, нікому не було відомо, тому що ФСБ здійснювало спецоперацію по його затриманню в режимі суворої секретності.

Тільки в кінці грудня російські ЗМІ заявили, що він заарештований. Весь цей час Яцкін перебував без будь-якої допомоги та підтримки в одиничної камери СІЗО «Лефортово».

Івана звинувачують у державній зраді у формі шпигунства. За версією слідчих ФСБ, він збирав в Криму і передавав владі України відомості, що становлять державну таємницю РФ. За цим звинуваченням йому загрожує до 20 років позбавлення волі, - зазначив Полозов.

За словами адвоката, складно сказати, чи мають дані звинувачення під собою будь-яку основу, оскільки в Росії є десятки випадків фабрикації кримінальних справ, а за майже шість років російської агресії проти України всі вже прекрасно вивчили та знають методи роботи російських силовиків: тортури, вибивання зізнань тощо.

Полозов зауважив, що тільки спільними зусиллями української влади й підтримки суспільства можна зламати репресивний механізм РФ, що надасть шанс на звільнення політв'язнів.

Несмотря на все попытки украинских властей вытащить из российских застенков своих политзаключённых граждан, количество...

Опубліковано Nikolai Polozov Понеділок, 20 січня 2020 р.

17 грудня стало відомо, що в окупованому Криму затримали ще одного українця Дениса Кашука. Родичі знайшли його лише через два дні. 

20 грудня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував Кашука до 18 лютого 2020 року.

Він звинувачується у зберіганні вибухових речовин та боєприпасів. В свою чергу прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження у зв’язку із фактом затримання і позбавлення волі Кашука.