Китай пообіцяв підтримку суверенітету Афганістану

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
28 Липня 2021, 15:20
Тетяна Нікішина
28 Липня 2021, 15:20

Делегація руху «Талібан» прибула з дводенним візитом до Китаю і провела переговори з міністром закордонних справ КНР Ван Ї. Міністр пообіцяв підтримати суверенітет Афганістану.

Про це повідомляє South China Morning Post.

До делегації талібів входять дев'ять осіб. Переговори пройшли в місті Тяньцзінь на півночі Китаю.

Ван Ї назвав «Талібан» ключовою військовою та політичною силою в Афганістані та закликав рух зіграти важливу роль у відновленні миру в країні.

Китайська сторона запевнила, що КНР підтримує суверенітет і територіальну цілісність Афганістану, але зажадала, щоб «Талібан» припинив будь-які зв'язки з Ісламським рухом Східного Туркестану, уйгурською організацією в Китаї. Таліби заявили, що не втручатимуться у внутрішні справи Китаю.

Представник «Талібану» Мохаммад Наїм заявив, що на зустрічі обговорювалися питання політики, економіки та безпеки, а також мирний процес в Афганістані. «Талібан» запевнив Китай, що афганська територія не використовуватиметься проти безпеки інших країн.

Нагадаємо, у листопаді США почали поетапне виведення військ із Афганістану, яке повинно завершитися до кінця серпня.

Розвідка США прогнозує, що офіційний уряд у Кабулі може впасти всього через шість місяців. За оцінкою Пентагону, понад половина районних центрів Афганістану вже захоплена талібами.

Як повідомляли «Кримські новини», президент США Джо Байден пообіцяв, що американська бойова місія в Іраці завершиться до кінця 2021 року. Таку заяву він зробив під час засідання Овального кабінету з прем'єром Іраку Мустафою аль-Кадхімі. Водночас в угоді визначено, що американські війська все ще діятимуть в Іраці як дорадчі.