Колишньому підполковнику ВМС ЗСУ з Криму загрожує до 15 років

Новини України та світу
Ліна Тимошина
19 Квітня 2023, 16:02
Фото: пресслужба ДБР
Ліна Тимошина
19 Квітня 2023, 16:02

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього начальника штабу Центру оперативного забезпечення Військово-морських сил Збройних сил України, який у 2014 році перейшов на бік ворога. Обвинувальний акт направлений до суду.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Після захоплення окупантами військової частини в АР Крим підполковник відмовився передислоковуватись на підконтрольну територію та присягнув на вірність агресору, - йдеться у повідомленні.

Нині зрадник прислуговує окупантам у складі «міжнародного протимінного центру збройних сил російської федерації». До його обов’язків входить інженерне забезпечення окупаційних військ рф, в тому числі по замінуванню території України, інфраструктурних об’єктів, адміністративних та цивільних будинків.

Він за вказівкою окупантів використовує розмінувальну техніку для обстрілу не лише українських військових, а й цивільних об’єктів. Зокрема, за оперативними даними, зрадник стоїть за використанням установки УР-77 «Метеорит» у міських кварталах Маріуполя, - зазначили у ДБР.

Колишній військовий заочно обвинувачується у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Йому загрожує позбавлення волі на строк до 15 років.

Як повідомляли QIRIM.News, у березні працівники ДБР завершили спеціальне досудове розслідування колишнього командира групи інженерного забезпечення з Криму, який у 2014 році перейшов на бік ворога та брав участь в обстрілі Маріуполя разом з колишнім начальником штабу Центру оперативного забезпечення Військово-морських сил Збройних сил України.