Командувач Сухопутних військ ЗС України перебуває з офіційним візитом у Туреччині

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
23 Березня 2021, 16:59
Тетяна Нікішина
23 Березня 2021, 16:59

Сьогодні, 23 березня, розпочався офіційний візит командувача Сухопутних військ Збройних сил України (ЗСУ) генерал-полковника Олександра Сирського до Турецької Республіки.

Про це інформує служба зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ.

У рамках офіційного візиту заплановано проведення зустрічі з командувачем Сухопутних військ Збройних сил Турецької Республіки армійським генералом Умітом Дюндаром, а також із міністром національної оборони Турецької Республіки Хулусі Акаром. Також заплановано відвідування Центру планування та координації польотів командування армійської авіації Сухопутних військ Збройних сил Турецької Республіки, передбачено проведення візиту до компаній оборонно-промислового комплексу Турецької Республіки ASELSAN і ROKETSAN, — йдеться у повідомленні.

Під час офіційного візиту генерал-полковник Сирський відвідає 1-у Польову армію Сухопутних військ Збройних сил Турецької Республіки та Національний університет оборони Турецької Республіки.

Нагадаємо, на озброєні турецької армійської авіації перебуває гелікоптер T129 ATAK, який був розроблений Turkish Aerospace Industries (TAI) на базі італійського гелікоптера A129 Mangusta. У лютому турецькі армія отримала перші серійні модернізовані ударні гелікоптери ATAK FAZ-2, які нещодавно завершили кваліфікаційні випробування.

Крім того, ТАІ розробляє новий важкий бойовий гелікоптер, що має вперше піднятися у повітря в 2024 році.

Як стало нещодавно відомо, новий гелікоптер отримає українські двигуни.

Про це заявив генеральний директор компанії Turkish Aerospace Industries (тур. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. — TUSAŞ) Темел Котиль, повідомляє SavunmaSanayiST.com.

Жодних подробиць керівник турецької компанії не повідомив.

Важкий бойовий гелікоптер (тур. Ağır Sınıf Taarruz Helikopter) проєктується в одному класі з американським АН-64 Apache і російським Мі-28. Контракт на його створення підписали 22 лютого 2019 року.

Розробники використовують досвід, отриманий при проєктуванні та експлуатації гелікоптера T129 ATAK, який розробили на базі італійського гелікоптера A129 Mangusta.

Злітна маса гелікоптера складатиме понад 10 тонн, маса корисного навантаження — 1200 кг. Практична стеля — 6 км, швидкість — 315 км/год. Озброєння: 30-мм (або 20-мм) гармата, керовані ракети класів «повітря-повітря», «повітря-поверхня» та некероване озброєння.

Як повідомляли «Кримські новини», у рамках модернізації Збройних сил Британія планує активізувати свою присутність в Арктиці та на Балканах, а також у Балтійському, Середземному і Чорному морях.

У зв'язку із цим буде зміцнено співпрацю з Болгарією, Грецією, Румунією, Туреччиною та Україною в забезпеченні «свободи навігації та безпеки» у Чорному морі.