Командувачем сил ОДКБ у Казахстані став російський генерал, який брав участь у захопленні Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
08 Січня 2022, 10:27
Асіф АлієвQHA
08 Січня 2022, 10:27

Керівником сил ОДКБ у Казахстані призначено командувача Повітряно-десантних військ генерал-полковника Андрія Сердюкова, який у 2014 році брав участь в анексії Криму.

Про це повідомляють російські інформагентства із посиланням на офіційного представника Міністерства оборони Росії Ігоря Конашенкова.

З біографії Сердюкова відомо, що він був учасником Першої та Другої чеченських воєн, марш-кидку зведеного батальйону десантників на Приштину (нині столиця Косово) у 1999 році та військову операцію Росії в Сирії. 2014 року він брав участь в анексії Криму, тому його внесли до українського санкційного списку.

Росія відправила до Казахстану підрозділи 45-ї бригади спецпризначення, 98-ї дивізії та 31-ї окремої бригади, всі вони – зі структури Повітряно-десантних військ. У Міноборони заявили, що всі військовослужбовці мають бойовий досвід.

Раніше QIRIM.News писало, що підрозділи 45-ої окремої бригади спеціального призначення - Повітряно-десантних військ Росії, відправлене до Казахстану для придушення протестів, брало участь в окупації Кримуу 2014 році. Також військовослужбовці бригади воювали у Чечні та проти Грузії у 2008 році.