Командир бригади ЧФ РФ отримав підозру за захоплення корвету «Хмельницький» та підбурювання до держзради – Офіс Генпрокурора

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Вересня 2021, 18:48
Ліна Тимошина
22 Вересня 2021, 18:48

Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру командиру 41 бригади ракетних кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України, підбурюванні до вчинення державної зради, веденні агресивної війни за попередньою змовою групою осіб. Про це йдеться у повідомленні Офісу Офіс Генерального прокурора України.

За даними слідства, командир 41 бригади ракетних кораблів ЧФ РФ 20 березня 2014 року безпосередньо віддав незаконні накази озброєним стрілецькою зброєю військовослужбовцям Збройних Сил Російської Федерації, за підтримки членів так званої «Добровільної народної дружини «Рубіж» - структурного підрозділу не передбаченого законом збройного формування «Самооборона Криму», керував збройним нападом і захопленням цими особами протичовнового корвета «Хмельницький» 1-ї бригади надводних кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України біля причалу № 177 у Стрілецькій бухті м. Севастополя. Всього в захопленні судна під його керівництвом брали участь від 60 до 80 осіб», - йдеться у повідомленні.

Крім того, повідомили в Офісі прокурора, командир бригади ЧФ РФ з 20 по 22 березня 2014 року, перебуваючи на протичовновому корветі «Хмельницький» у Карантинній бухті міста Севастополя, куди він був відбуксований після захоплення, схиляв військовослужбовців старшого офіцерського складу і військових посадових осіб 1 бригади надводних кораблів ВМС ЗСУ до вчинення державної зради.

Це здійснювалося шляхом умовлянь, підкупу обіцянками подальшого проходження служби на території півострова Крим в новосформованих військових частинах ЗС РФ з підвищенням розміру грошового забезпечення, а також шляхом примусу та погроз створенням російськими військовослужбовцями неприємностей для їхніх сімей у випадку відмови виконувати вимоги», - зазначили в Офісі прокурора.

Як повідомляли «Кримські новини», 20 вересня за фактом незаконної організації та проведення виборів до Державної думи РФ на території АР Крим та міста Севастополя Прократура  АР Крим розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).