Командира корабля «Славутич» росіяни змушували зізнатися за участю в батальйоні Номана Челебіджихана

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
05 Серпня 2022, 10:53
Асіф АлієвQHA
05 Серпня 2022, 10:53

Викраденого в окупованому Генічеську екс-командира розвідувального корабля ВМСУ «Славутич» Олексія Кисельова російські силовики піддали тортурам із застосуванням електричного струму.

Про це Олексій Кисельов розповів своєму адвокату Олексію Ладіну.

За словами Кисельова, після його затримання та обшуку із застосуванням насильства, 22 липня його відвезли до професійного техучилища №17 у Генічеську, де зараз базується підрозділ Росгвардії, після чого його допитав чоловік із позивним «Тракторист».

«Після розмови мене відвели до кімнати, в якій було сім місць для ночівлі, де я пробув до ранку наступного дня і де в подальшому зі мною були проведені допити із застосуванням насильства та електричного струму. Під час зазначених допитів я нікого не бачив, бо на голові у мене була одягнена футболка. Допити тривали до понеділка включно – двічі на добу тривалістю дві години. Мене запитували, де знаходиться зброя тероборони Генічеська, мій позивний, позивний моїх підлеглих, які чекають на мою команду, які дані я передавав спецслужбам України про обстановку в місті Генічеську» – цитує адвоката Кисельова.

Після п'яти днів утримання, Кисельова 27 липня відвезли до Сімферополя, де, за його словами, допити із застосуванням тортур продовжили співробітники ФСБ Росії.

«Говорили, що мені необхідно зізнатися, що я терорист, учасник кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана і що я учасник спеціальної групи під керівництвом представника президента в Криму у 2010 році Сергія Куніцина. Періодично щодо мене застосовувалися насильницькі дії – удари в голову та застосування електрошокера. Відбувалося це все приблизно три години. Весь цей час я знаходився з майкою на голові і мої руки були пов'язані», – розповів Кисельов адвокату.

Нагадаємо, що 30 липня на Херсонщині окупанти викрали та відвезли до СІЗО Сімферополя Олексія Кисельова, капітана 1-го рангу запасу, колишнього командира корабля управління ВМС України «Славутич», який останніми роками жив і займався громадською діяльністю в Генічеську.