Командира полку «Азов», ймовірно, вивезли до росії — дружина

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
14 Серпня 2022, 14:13
Ярослава Саєнко
14 Серпня 2022, 14:13

Дружина командира полку "Азов" Дениса Прокопенка Катерина заявила, що її чоловіка вивезли до росії. Державні структури остаточно не підтверджують інформації. Про це повідомили в інтерв’ю “Суспільному”.

Катерина Прокопенко зазначила, що дізналася про місцеперебування “Редиса” через російські ЗМІ. Проте через те, що інформацію не надають офіційно їй “важко щось підтвердити”.

Я розумію, Росія зараз командний склад сховала, інших солдат і офіцерів ховає та не розголошує, де вони перебувають. Чекаємо, що буде далі, — сказала дружина командира.

Вона додала, що “Червоний Хрест” має надавати інформацію про місцеперебування Дениса Прокопенка. Проте комунікації з московським філіалом немає. Тому вона вважає, що “є, можливо, певний договірняк з тією ж владою в Росії, щоб не видавати інформацію про місцезнаходження”.

Катерина Прокопенко розповіла про випадки, коли “Червоний Хрест” дзвонив рідним, повідомляв, що їхні сини перебувають в Оленівці чи Новоазовську. Відповідей стосовно харчування, здоров’я, умов утримання, тортур чи медобслуговування представники міжнародної організації не надавали, хоча вони мали б це зробити.

Чому в Оленівці не було представників, які б побачили, що по списках у бараках відсутні ці люди, які переміщені у той страшенний барак? Чому вони не слідкували, що там на окраїні Оленівки викопують ями під могили? Щоб перевірити списки загиблих та поранених в Оленівці, які надала Росія, необхідно, щоб приїхала якась незалежна експертна сторона, якої немає. Як ми думали, вона повинна виходити з “Червоного Хреста” або ООН, але її немає, тому значить немає віри у ці списки, — заявила Прокопенко.

Вона додала, що представників “Червоного Хреста” бачили лише на виході із “Азовсталі”.

Нагадаємо, раніше російські окупанти обстріляли колонію з українськими військовополоненими у Оленівці на тимчасово окупованій території Донецької області. У Генштабі заявили, що окупанти навмисно обстріляли колонію з полоненими, щоб звинуватити Україну у "військових злочинах", а також приховати факти катувань та розстрілів українських бійців, які відбувалися за наказом російського командування та терористів ЛДНР.