«Командири "Юнармії" з Криму воюють проти України», - експерт

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
01 Червня 2023, 11:20
Фото: сторінка Фейсбук Людмили Денісової
Асіф АлієвQHA
01 Червня 2023, 11:20

Дуже багато дітей, які проходили "Юнармію", надалі починають служити в російській армії з ідеологічних причин. В Криму це помітно по так званих командирах з цього руху, які приєднались до лав ЗС РФ і воюють проти України.

Про це виданню Фокус заявив експерт Центра громадянської просвіти "Альменда" Олег Охредько.

За його словами, сама ідея "Юнармії" — це нове обігрування всім відомого німецького Гітлерюгенда, що діяв за часів нацистської Німеччини, або італійської фашистської Балілли.

Олег Охредько впевнений, що мілітаристська організація створена не для того, щоб просто навантажувати дітей спортивними активностями чи займати іграми, натомість вона готує з дітей майбутніх солдатів, які охоче вступатимуть до лав ЗС РФ і виконуватимуть будь-які злочинні накази.

Експерт нагадує, що в тому ж окупованому Криму перші загони "Юнармії" відкривались за участі так званої "міністерки освіти". Іншими словами, все відбувається під дуже широким супроводом на офіційному рівні, що створює додатковий моральний тиск на населення.

Раніше керівниця напрямку національної адвокації у сфері освіти ЦГП “Альменда” Валентина Потапова повідомила, що нонад 30 тисяч дітей в окупованому Криму є членами руху "Юнармія". Загалом на півострові більше загонів "Юнармії", аніж шкіл.