Комісарка Ради Європи хоче відвідувати Крим

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Вересня 2021, 12:13
Асіф АлієвQHA
28 Вересня 2021, 12:13

Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович робить все можливе щоб відвідати окупований Крим.

Про заявила керівник постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева.

Вона розповіла, що Міятович відповіла на лист української делегації та зазначила, буде більш активно працювати над кримським файлом.

«Я закликала, щоб Комісарка невідкладно активізувала свою роботу в цьому напрямі в тому числі  беручи до уваги нові кричущі порушення прав людини в Криму», - зазначила Мезенцева.

У своєму виступі в ПАРЄ, яке відбулося 27 вересня, вона висловила незгоду з рішенням Бюро про відхиленняна проведення дебатів про політичні переслідування корінних народів у Криму з боку Росії.

«Я чітко заявила про те, що Моніторинговий Комітет і Комітет з питань недискримінації ПАРЄ повинні чітко відреагувати на нещодавні кричущі затримання кримських татар і вчинити відповідні дії згідно регламенту. Я також зазначила, що Генеральний Секретар Ради Європи відвідала саміт Кримської платформи і підтвердила у листі-відповіді на моє звернення, що бере до уваги факти, викладені у моєму листі для майбутньої річної доповіді про ситуацію з правами людини в окупованому Криму», - сказала вона.

Вчора, стало відомо, що Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) відхилило запит України на проведення дебатів про політичні переслідування корінних народів у Криму з боку Росії.

Між тим, заступник керівника постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Рустем  Умєров розповів Qirim news, що питання посилення репресій в Криму буде озвучено в ПАРЄ.