Комітет з прав людини підтримав законопроект про захист персональних даних

Новини України та світу
Анна Артемова
23 Вересня 2021, 18:49
Анна Артемова
23 Вересня 2021, 18:49

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областей та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні розглянув і підтримав проект Закону про захист персональних даних № 5628 від 07.06.2021 року.

Він передбачає приведення термінології сфери захисту персональних даних у відповідність до нових міжнародних стандартів, деталізацію та більш зрозуміле формулювання принципів обробки персональних даних та більш чітке формулювання підстав обробки персональних даних. 

Крім того, документ передбачає деталізовані та прозорі вимоги до згоди на обробку персональних даних, які дозволять уникнути зловживань та маніпуляцій, розширення прав суб’єктів персональних даних та механізм їх реалізації та чітке визначення обов’язків контролера і оператора персональних даних, порядок повідомлення про витік персональних даних. Передбачено інститут відповідальної особи з питань захисту персональних даних, її функціональні обов'язки, вимоги та порядок призначення, врегулювання передачі персональних даних на територію іноземних держав та міжнародних організацій.

У законопроекті мова йде і про фінансову відповідальність, адміністративно-господарські санкції, що застосовуються до контролера та/або оператора за порушення права на захист персональних даних, які дозволять забезпечити дієвість закону та виконання його вимог.

Комітет рекомендує в першому читанні ухвалити законопроект № 5629 за основу.