Компанія Ілона Маска запускає в космос українській супутник «Січ 2-30» (Трансляція)

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2022, 15:40
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2022, 15:40

Сьогодні, 13 січня у Сполучених Штатах має стартувати ракета-носій з українським супутником дистанційного зондування землі «Січ 2-30».

Про це QIRIM.News повідомили в Державному космічному агентстві України.

Супутник «Січ 2-30» має стати першим за останні 10 років українським апаратом дистанційного зондування Землі. Запустити до космосусупутник готується компанія Ілона Маска SpaceX.

Основне призначення супутника – отримання цифрових фотографій поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазонах, а також моніторинг параметрів іоносфери планети. Супутник має накопичувач для даних об'ємом 10 Гб, швидкість передачі даних становить 30,72 Мбіт/с.

Запуск та подальше використання даного супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів України у сфері національної безпеки та оборони.

Запуск в космос українського супутника за допомогою ракети компанії SpaceX відбудеться сьогодні, 13 січня 2022 року, після 17:00 за за київським часом з бази Космічних сил США на мисі Канаверал.Старт відбудеться в рамках місії Transporter 3.

Пряму трансляцію запуску можна буде переглянути в YouTube-каналі Space Х