Компанії, афілійовані з військовими рф, через окупований Крим вивозять крадене українське зерно до Сирії, Лівану, Єгипту і Туреччини - посол Боднар

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Червня 2022, 14:18
Ліна Тимошина
21 Червня 2022, 14:18

Окупанти вивозять українське крадене зерно до Сирії, Лівану, Єгипту і Туреччини. При цьому використовують російські та сирійські кораблі. Про це в коментарі QIRIM.News повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

За нашою інформацією, вивезено вже понад 500 тисяч тонн зерна. Це вивозиться фактично з використанням російських і сирійських кораблів. Їх десь до десятка використовується. Ми маємо інформацію, що це зерно виходить на міжнародні ринки. Йде до Сирії, Лівану, Єгипту і також заходить на територію Туреччини - деяких портів, - розповів Боднар.

Він зазначив, що росія краде з окупованих територій Херсонської та Запорізької областей зерно, яке було на зберіганні у приватній і комунальній власності.

Вивозять його через територію окупованого Криму - через два порти. І нам зараз це відомо, ми звертаємося до відповідних органів іноземних держав з тим, щоб вони відповідним чином реагували. Звичайно, ми ведемо мову про те, що це зерно вкрадене, - додав Посол.

За його словами, компанії-перевізники пов'язані з російськими військовими. Власники компаній, які оперують кораблями, в основному, з території Кубані. Але є й ті, які залучені з території Петербургу, Москви і деяких інших міст, повідомив Боднар.

Я зараз компанії не можу назвати, цим займаються правоохоронні органи. Але це точно компанії, афілійовані з військовослужбовцями збройних сил рф, які окуповують територію України і також взаємодіють зі спеціальними службами, щоб прикривати свої незаконні операції, - наголосив дипломат.

Посольство взаємодіє з правоохоронними органами, інформація збирається і виписується у правові документи. Боднар зазначив, що Україна передала запит на правову допомогу турецькій стороні.

Насамперед, ведемо діалог з МЗС і Міністерством торгівлі. Ми вже направили близько 12 - 14 нот з інформацією про кожен захід тих кораблів, які ми фіксуємо, - додав Посол.

Посольство України у Туреччині звернулося з пропозицією оголосити осіб, причетних до перевезення краденого зерна у міжнародний розшук через Інтерпол. Оскільки відомі прізвища причетних, назви компаній і капітанів кораблів, констатував Боднар. Насамперед, за його словами, головне - встановити юридичний факт крадіжки. І довести до певного юридичного рішення.

Залучаємо іноземних партнерів, ми звертаємося до тих, хто прекрасно бачить, звідки кораблі виходять, тих, хто має інформацію із сателітів, може знімати фотографії та доводити, що саме це зерно є українським і воно вивозиться. Також ми шукаємо можливість, щоб провести спектральний аналіз цього зерна, щоб довести його географічне походження. Це також один з елементів доведення позиції. Єдине, щоб ми мали можливість доступу до цього зерна. Над цим ми працюємо з правоохоронними органами Туреччини, - резюмував Боднар.