«Комуністична партія Китаю визнала російську окупацію Криму: вісник відділу пропаганди КПК вперше публікує відповідні матеріали», - координатор всесвітнього руху «Free Hong Kong Center» Харитонов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
30 Листопада 2021, 15:35
Фото: сторінка Фейсбук Артура Харитонова
Ліна Тимошина
30 Листопада 2021, 15:35

Комуністична партія Китаю визнала російську окупацію Криму: вісник відділу пропаганди КПК вперше публікує відповідні матеріали. Про це повідомив на сторінці у Фейсбук Головний координатор всесвітнього руху «Free Hong Kong Center» Артур Харитонов.

Виставка “Крым-Китай: давайте знакомиться”, організована окупаційним режимом у Криму та МЗС РФ, як і очікувалася, стала передвісником визнання українського Криму “частиною Росії” Комуністичною партією Китаю, - написав він.

За словами Харитонова, інформація про неї почала з’являтися ще минулого тижня, а до вчора, 29 листопада 2021 року, про провокативну кампанію про “красоту русского Крыма”, що поширюється містами Китаю, писали лише російські державні веб-сайти.


Координатор руху зазначає, що 30 листопада 2021 року, офіційний сайт відділу пропаганди Комуністичної партії Китаю (https://on.china.cn/31bwZuM) опублікував деталі презентації, яка пройшла у Російському культурному центрі в Пекіні. Стаття сповневна наративами Кремля, адже у презентації брали участь не тільки російські дипломати, але й члени окупаційного уряду в Криму.

Крим має багату історію, і це святе місце для кожного жителя РФ. Крім того, для росіян Крим – це не лише релігійний символ, а й духовна фортеця. Ось уже сім років після його включення до складу держави йде активний розвиток регіону. Культурні обміни, співпраця в галузі освіти та бізнесу між Кримом та Китаєм також набирає обертів, - цитує офіційний інформаційний китайський комуністичний ресурс представника посольства РФ.

Харитонов розповів, що презентація складалася з двох частин. Перша - прикриття - це виставка з фотографіями з окупованих територій України. Друга - виступи кримських окупаційних чиновників щодо залучення інвестицій з Комуністичного Китаю. Серед них голова Об’єднання роботодавців “Республіки Крим” Олександр Баталін, доцент кафедри туризму Кримського федерального університету Катерина Лук’яненко та інші. У презентації брали участь так звані “віп-гості” з Комуністичної партії Китаю, а сама виставка отримала дозвіл китайської держцензури.

Важливо те, що ця стаття є першим офіційним визнанням російської окупації Криму з боку Комуністичної партії КНР (…) Найбільш вірогідно, протягом найближчого часу те, що ми знали дуже давно, стане “правовою” позицією Пекіна, - наголосив координатор всесвітнього руху.