«Контрнаступальна кампанія ЗСУ має ізолювати Крим та відрізати логістику», —колишній командувач військ США у Європі

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Грудня 2022, 13:57
Асіф АлієвQHA
04 Грудня 2022, 13:57

Українські війська затягують зашморг навколо Криму. Лінія постачання від Ростовської області через Маріуполь та Бердянськ вже частково прострілюється HIMARS.Одна з переваг визволення Херсона полягає в тому, що в радіусі дії HIMARS та іншої високоточної далекобійної артилерії ЗСУ тепер опинилися обидва береги Дніпра.

Про це заявив колишній командувач військ США у Європі генерал-лейтенант Бен Годжес, повідомляє Фокус.

Але що важливіше, у зоні досяжності снарядів HIMARS опинилася російська логістика, за допомогою якої поповнюються запаси нової техніки, палива та боєприпасів у Криму через наземний маршрут уздовж Азовського моря.

Скріншот

"Це дуже важливий крок, щоб затягнути петлю навколо Криму. <…> Контрнаступ ЗСУ в районі Херсона — це праве крило. Зусилля, які почалися на початку вересня у Харківській області і продовжуються у напрямку Донецька, Луганська та Маріуполя, — це ліве", — зазначив Годжес.

За оцінками експерта, два ці контрнаступальні угруповання ЗСУ зімкнуться в Криму. У росіян лише дві лінії постачання, які ведуть до Криму. Перша — Кримський міст, значно пошкоджений під час атаки. Ще одна лінія постачання тягнеться від Ростовської області через Маріуполь та Бердянськ. Цей район вже зараз частково знаходиться у радіусі дії HIMARS.

Контрнаступальна кампанія ЗСУ має ізолювати Крим та відрізати логістику.

"Єдиним можливим способом доставити або вивезти будь-що з Криму скоро будуть кораблі, які, звичайно, вразливі", — зазначив експерт.
Залізниці — ще один елемент російської логістики, який зазнає атак ЗСУ.Українські війська зруйнували залізничне сполучення між Сватовим та Кремінною.
"Це важлива частина російської логістики, яка дозволяє їм атакувати ЗСУ з флангів та постачати свої війська. Українці продовжують розважливо руйнувати російську логістику. Крим — це приз. Український уряд недвозначно заявив, що не зупиниться, доки не відновить суверенітет на всіх українських територіях, зокрема й у Криму", — пояснив Годжес.

За словами експерта, росіяни зазнають поразки у кожному з аспектів цієї війни. Єдине, що вони можуть зробити, це спробувати затягнути конфлікт. Створити таке становище, за якого можна було б тиснути на Київ, щоб схилити до переговорів.

Бен Годжес також нагадав про масовані обстріли об'єктів енергомережі. За його словами, російське керівництво поставило за мету зробити українські міста непридатними для життя.

У вересні Бен Годжес заявив, що коли українці отримають HIMARS чи іншу зброю далекого радіусу дії, які будуть досягати російських баз в Криму, визволення Криму буде лише питанням часу.