Контррозвідка попередила продаж секретної документації у сфері військового кораблебудування — СБУ

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
18 Червня 2021, 17:18
Тетяна Нікішина
18 Червня 2021, 17:18

Контррозвідники, спільно зі слідчими Служби безпеки України (СБУ) не допустили витік за межі країни новітніх розробок вітчизняного оборонно-промислового комплексу.

Спецслужбовці викрили зловмисників, які намагалися продати представникам однієї з азійських країн секретну проєктну документацію у сфері військового кораблебудування, яку оцінено у два мільйони доларів.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Встановлено, що до протиправної діяльності причетні кілька колишніх та чинних працівників одного з вітчизняних оборонних підприємств, — йдеться у повідомленні.

Співробітники СБУ викрили зловмисників під час передачі 250 тисяч доларів за частину оборонних відомостей.

Раніше українські контррозвідники задокументували одержання кількох «авансів» від іноземців.

Під час обшуків за місцями проживання учасників незаконної оборудки вилучено документи та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру та обрання запобіжних заходів. У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії.

Як повідомляли «Кримські новини», на восьмому році війни волонтери та небайдужі допомагають українським захисникам на фронті боронити рідну землю від російських окупантів. Вони спільно зібрали понад два мільйони гривень для повного оснащення 10-ї Окремої гірсько-штурмової бригади (ОГШБр). Відтепер частина фронту оснащена системою відеоспостереження і розвідки.