Контррозвідка СБУ затримала агента терористичної організації «ДНР»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
18 Березня 2021, 18:46
Тетяна Нікішина
18 Березня 2021, 18:46

Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) затримала у Дніпрі агента «МДБ ДНР», яка позиціонує себе як «спецслужба» терористів. Зловмисник збирав розвідувальну інформацію про українські військові підрозділи, що дислоковані на території регіону.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За попередньою версією слідства, мешканець тимчасово непідконтрольної українській владі території Донеччини був завербований ватажками незаконних збройних формувань. За завданням представників «МДБ ДНР», його направили до Дніпропетровської області для збору розвідувальної інформації. Бойовиків цікавили відомості про особовий склад і військову техніку підрозділів Збройних сил України.

Для отримання розвідданих «куратори» відпрацювали інформатору закриті канали зв’язку, у тому числі для відправлення електронних повідомлень.

Для переміщення територією регіону і ведення зовнішнього спостереження зловмисник використовував власний автотранспорт.

Під час обшуків за адресою проживання ворожого агента правоохоронці виявили комп’ютерну техніку і засоби зв’язку із доказами протиправної діяльності, а також зброю та боєприпаси.

Агенту повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.

Як повідомляли «Кримські новини», співробітники СБУ заблокували діяльність нелегальних call-центрів. Видаючи себе за «відомі брокерські компанії», шахраї пропонували клієнтам «заробити на біржі».