Контррозвідка СБУ затримала на Харківщині озброєного бойовика «ЛНР»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
23 Березня 2021, 14:08
Тетяна Нікішина
23 Березня 2021, 14:08

Контррозвідники Служби безпеки України (СБУ) виявили і затримали на Харківщині бойовика терористичної організації «ЛНР».

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Оперативники спецслужби встановили, що громадянин України за власною ініціативою розпочав співробітництво з російсько-терористичними військами, які окупували частину території Донбасу. У складі незаконного збройного формування так званого «народного ополчения Донбасса» він залякував мирне населення тимчасово окупованої Луганщини, а також брав активну участь у бойових діях проти підрозділів Збройних сил України та інших українських військових формувань, задіяних у проведенні АТО/ООС, — йдеться в повідомленні.

Під час одного з нападів на позиції українських військових бойовик зазнав поранення, пройшов лікування на території країни-агресора і вирішив залишитися в Росії, розраховуючи отримати російське громадянство. Замість паспорта РФ він отримав тюремний строк за незаконні оборудки з наркотиками. Після відбуття покарання повернувся в Україну.

Під час проведення обшуку за місцем мешкання зловмисника у передмісті Харкова виявлено та вилучено бойові гранати РГД-5 і РГО з запалами.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення громадянину України про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 258-3 (участь у діяльності терористичної групи чи терористичної організації) і ст. 263 (незаконне поводження з бойовими припасами та вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення можливих розвідувальних чи підривних спрямувань бойовика.

Контррозвідка СБУ затримала на Харківщині озброєного бойовика «ЛНР»

Контррозвідка СБУ затримала на Харківщині озброєного бойовика «ЛНР»У складі «народного ополчения Донбасса» він залякував мирне населення Луганщини, а також брав участь у бойових діях проти українських військових.Бойовик навіть лікувався після поранення на території країни-агресора і хотів отримати її громадянство.Але замість паспорта він відбув у Росії тюремний термін за торгівлю наркотиками.Під час обшуків у бойовика вилучили бойові гранати РГД-5 та РГО з запалами.Йому готується підозра за двома статтями Кримінального кодексу України.➡️ bit.ly/3lIQ2lW

Posted by Служба безпеки України on Tuesday, March 23, 2021

Як повідомляли «Кримські новини», контррозвідка Служби безпеки України затримала у Дніпрі агента «МДБ ДНР», яка позиціонує себе як «спецслужба» терористів. Зловмисник збирав розвідувальну інформацію про українські військові підрозділи, що дислоковані на території регіону.