Координовані з Росії — СБУ виявило розгалужену мережу провокаторів

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Липня 2021, 15:40
Ірина Требунських
30 Липня 2021, 15:40

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили розгалужену мережу інтернет-агітаторів, які публічно закликали до змін держкордону та захоплення влади в країні. Про це інформує пресслужба СБУ.

Агітаторів виявили у Київській, Львівській, Закарпатській,Одеській і Вінницькій областях.

«Інструкції» для проведення інформаційно-підривних операцій через інтернет агітатори отримували від своїх кураторів з Росії, — йдеться у повідомленні.

Так, на Закарпатті посадовець підрозділу Держслужби з надзвичайних ситуацій закликав до зміни меж України в соцмережах. Йому повідомили про підозру у посяганні на територіальну недоторканність України.

Мешканець Броварів у Київській області пропагував агресивну війну, а на Вінниччині чоловік в соцмережі адміністрував декілька антиукраїнських спільнот, де закликав до порушення територіальної цілісності України.

На Одещині громадянин України через інтернет-ресурси, підконтрольні ватажкам незаконних збройних формувань з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, намагався спонукати до повалення державного ладу в Україні.

Інтернет-агітатора, який напередодні святкування Дня хрещення Київської Русі-України розповсюджував деструктивний контент, виявили у Львівській області. Його публікації порушували рівноправність громадян.

«СБУ продовжує системну роботу щодо запобігання загрозам безпеки держави від інформаційно-підривної діяльності іноземних спецслужб, — підкреслюють правоохоронці.

Раніше кіберфахівці викрили міжрегіональну мережу інтернет-агітаторів, які закликали до агресивної війни проти України, у Києві, Маріуполі, Дніпрі, на Кіровоградщині.

Як повідомляли «Кримські новини», троє мешканців Києва на замовлення кураторів з країни-агресора і деяких українських політичних сил організували ботоферму потужністю понад 18 тисяч акаунтів. Діяльність ботоферми заблокована Службою безпеки України.