Коронавірус в Криму: рекордний місяць зі смертності та 6,4% вільного ліжкового фонду

Новини
Ірина Требунських
27 Листопада 2020, 15:15
Фото: РІА
Ірина Требунських
27 Листопада 2020, 15:15

«Влада» Криму заявляє, що на окупованому українському півострові від початку епідемії загалом підтвердили 18 842 випадків захворювання на COVID-19 станом на 27 листопада, з яких 4156 — у Севастополі. Щодо летальних випадків, то «міністерство охорони здоров’я» Криму повідомляє про загалом 271 смерть від коронавірусної інфекції, а «адміністрація» Севастополя — про ще 114.

Під час засідання «штабу протидії поширенню COVID-19» у Криму «керівниця» «відділу Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська озвучила, що смертність продовжує зростати. За її словами, за тиждень зафіксували 36 летальних випадків від COVID-19.

Листопад й досі у лідерах за кількістю летальних випадків. При цьому у віковій групі 50-64 роки є значні темпи приросту за рівнем летальності. У порівнянні з жовтнем, вже навіть за неповний місяць листопада летальність зросла у півтора рази, — озвучила Пеньковська.

Як виявилося, в декількох регіонах зростання захворюваності вище по Криму. Наприклад, в Красноперекопському районі темпи приросту у 1,8 рази вище, ніж в середньому на окупованому півострові, у Джанкойському районі кількість хворих зросла з 62 до 98 людей. Також нові осередки захворювання спостерігаються, за словами окупантів, в Алушті, Ялті, Сімферополі, Феодосії.

Окупаційний «міністр» охорони здоров’я Олександр Остапенко під час засідання «штабу» підкреслив, що цього тижня кількість ковідних пацієнтів у лікарнях зросла на 20%. «Загальний рівень госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією і пневмонією зріс з 767 минулого тижня до 933 на цьому тижні», — сказав він.

Тривожним показником є те, що з тих пацієнтів, які продовжують лікування, 109 перебувають у важкому і вкрай важкому стані. 44 пацієнта знаходяться на апараті штучної вентиляції легень, — додав «міністр».

У свою чергу віцепрем'єрка уряду держави-окупанта Росії Тетяна Голікова оголосила, що ліжковий фонд для пацієнтів з COVID-19 в Криму зайнятий вже на 93,6%, що є «критичною ситуацією».

У відповідь Остапенко «відповідально заявив», що в Криму нібито достатньо місць в лікарнях, а озвучені віцепрем’єркою показники пов’язані не зі спалахами хвороби, а «технічним введенням даних в інформаційний центр моніторингу з COVID-19».

За інформацією джерел «Кримської правозахисної групи», в системі охорони здоров'я окупованого Криму статистика захворюваності та смертності на півострові істотно занижена окупаційною «владою».

Нагадаємо, всупереч стрімкому поширенню COVID-19, «глава» Криму Сергій Аксьонов заявив, що «нехай туристи приїжджають» до кримських готелей, «а ось корпоративи доведеться заборонити».

«Кримські новини» інформували, що минулого тижня Остапенко заявляв про щонайменше 62 людей з коронавірусною інфекцією, які перебували у важкому стані.