Коронавірус в Криму: захворюваність зростає, а цифри — занижуються

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Липня 2021, 16:26
Фото: «РІА новини»
Ірина Требунських
23 Липня 2021, 16:26

У тимчасово окупованому Росією Криму зростає кількість випадків захворювання коронавірусною інфекцією, про що заявляють як і окупаційні «чиновники», так і кримчани у соцмережах. Водночас «офіційна статистика» поширення COVID-19 занижується.

Так, за останній тиждень «міністерство охорони здоров'я» і «адміністрація» окупованого Севастополя в цілому оголосили про 3743 зафіксованих нових випадків захворювань на COVID-19 і про 78 летальних. Це на 8,2% більше, ніж за тиждень до цього. Для порівняння: тиждень тому заявлене зростання захворюваності за тиждень склало 9%, а тиждень до цього — 14,7%.

Про збільшення кількості респіраторних захворювань під час засідання «штабу щодо питання коронавірусної інфекції в Криму» заявила очільниця кримського відділення «Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська.

Захворюваність на гострі респіраторні інфекції по Криму вище за епідеміологічний поріг на 3%, а у Сімферополі — на 79%. Це нонсенс для літнього періоду року. Домінуючу роль в циркуляції вірусу займає штам «Дельта», — сказала вона.

При цьому, за словами «міністра охорони здоров’я» Олександра Остапенка, на окупованому українському півострові не вистачає медичних працівників. «Загальний дефіцит лікарів становить до 2500, а загальний дефіцит середнього медичного персоналу складає близько 4000. Найнижчий відсоток укомплектування за дефіцитними спеціальностями серед анестезіологів-реаніматологів — 49%, інфекціоністів — 42%, лікарів швидкої медичної допомоги — 50%, терапевтів — 56%, пульмонологів — 59%», — наголосив Остапенко.

Про те, що «динаміка негативна» і про антирекорди кількості захворювань, сказав і «глава» Криму Сергій Аксьонов під час засідання «штабу». «Поки рішень закривати турсезон немає і планів таких немає. Але, якщо ситуація перевалить за якусь катастрофічну позначку, то доведеться», — додав він.

Водночас у соцмережах Аксьонов продовжує публікувати начебто кількість виявлених випадків захворювань на COVID-19 в Криму, але значно занижену за реальні показники. На це звернули увагу і кримчани в коментарях. «Потрібна тенденція до зниження — отримайте», «Досить вже нас обманювати! Навіщо занижуєте кількість хворих? Черги в червоних зонах на прийом до терапевтів метрові», — обурюються коментатори.

Раніше під час засідання «штабу» оголосили, що винна у поширенні ковіду в Криму начебто «робота розважальних закладів на узбережжі в нічний час», а не туристи з території Росії, яких пропускають до окупованого півострова без будь-яких перевірок та ізоляції.

В окупованому Криму заявили про «змішане циркулювання» штамів коронавірусу, вперше виявлених у Великобританії («Альфа») та Індії («Дельта»).

Як повідомляли «Кримські новини», раніше Наталія Пеньковська закликала перевести у закритий режим роботи літні табори і всі соціальні установи, які працюють з цілодобовим перебуванням. Водночас окупаційний «міністр охорони здоров’я» Олександр Остапенко заявив, що обмежень для туристів з Росії в Криму не вводитимуть.