Коронавірус в Криму: зростання пневмоній на 300%, відсутність ліків і новорічні свята у школах

Новини
Ірина Требунських
11 Грудня 2020, 16:01
Ірина Требунських
11 Грудня 2020, 16:01

За останні сім днів в тимчасово окупованому Росією Криму заявили про 2455 нових випадків захворювань на коронавірусну інфекцію та про 77 смертей від COVID-19.

Згідно із заявами окупаційної «влади», наразі на українському півострові загалом підтверджено 23 392 випадки COVID-19, з яких 526 — летальні.

«Кримська правозахисна група» нагадує, що озвучена окупантами «статистика» є заниженою і не відображає реальної епідемічної ситуації.

За інформацією джерел КПГ в системі охорони здоров'я Криму, статистика захворюваності та смертності на півострові істотно занижена окупаційною владою, — йдеться у повідомленні.

Made with Flourish

Про відсутність життєво необхідних медикаментів та антибіотиків в аптеках Криму місцеві мешканці почали заявляти ще на початку листопада. Про цю проблему заговорили представники окупаційної «влади» цього тижня під час засідання «штабу щодо поширення COVID-19».

Від громадян надходить велика кількість скарг, пов'язаних з відсутністю конкретних лікарських препаратів в аптечних мережах. Це стосується і пільгових медикаментів, і відсутність ліків в цілому, — озвучив «глава» Криму Сергій Аксьонов.

«Міністр охорони здоров’я» Олександр Остапенко додав, що був зроблений зріз звернень громадян з питань відсутності ліків. «Є проблеми у Нижньогірському, Чорноморському, Ленінському районах, по містах Алушта і Керч, Євпаторія і Феодосія. Найчастіше це антибактеріальні препарати та їхні аналоги», — сказав окупаційний «міністр».

Як саме вирішувати проблему — окупанти не сказали, але Аксьонов наголосив, що «так бути не повинно».

«Глава кримського відділення Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська під час засідання «штабу» сказала, що триває ріст захворюваності пневмоніями від початку року. При цьому окупанти заявляють, що серед виявлених пневмоній коронавірусна інфекція нібито становить менше третини.

Від початку року захворюваність позагоспітальними пневмоніями в Криму зросла на 300%. При цьому ковідні пневмонії становлять 26% від усіх зареєстрованих, пневмонії бактеріальної етіології — 16%. Усі інші — пневмонії нерозшифровані, — сказала Пеньковська.

Водночас «віцегубернатор» окупованого Севастополя Олександр Кулагін розповів про ріст пневмоній. «За останні сім днів у нас значне зростання позалікарняних пневмоній, фактично у 1,5 рази, які не підтверджені або підтверджуються вже після того, як людина потрапила в стаціонар», — сказав він під час засідання «адміністрації» міста. Також збільшилася кількість пацієнтів, які потребують кисневої підтримки.

Через епідемічну ситуацію у школах Севастополя, спортивних секціях і установах додаткової освіти канікули розпочнуться 21 грудня і триватимуть до 10 січня. Студенти технікумів і коледжів підуть на канікули з 1 по 15 січня, щоб встигнути здати грудневу сесію. Дитячі садки ж працюватимуть в штатному режимі.

Новорічні свята окупанти у Севастополі не скасовують, але заявили, що в навчальних закладах вони пройдуть до 19 грудня. До 18 грудня у школах проведуть проміжну атестацію і поставлять оцінки.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.

Нагадаємо, віцепрем’єрка Росії Тетяна Голікова оголосила, що ліжковий фонд для пацієнтів з COVID-19 в Криму зайнятий вже на 93,6%, що є «критичною ситуацією».  

Всупереч стрімкому поширенню COVID-19, «глава» Криму Сергій Аксьонов заявив, що «нехай туристи приїжджають» до кримських готелей, «а ось корпоративи доведеться заборонити».