Коронавірус в окупованому Криму: 8900 випадків за тиждень і туристи з Росії

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Січня 2021, 17:37
Ірина Требунських
02 Січня 2021, 17:37

В тимчасово окупованому Росією Криму продовжує рости кількість випадків захворювання пневмонією, але окупанти не визнають, що причиною є COVID-19 і називають це «позагоспітальною пневмонією». Водночас на українському півострові окупанти хизуються «новим зимовим туристичним сезоном».

За останній тиждень (в період з 25 грудня по 2 січня) в Криму заявили про 8900 нововиявлених випадків коронавірусної інфекції, а також 83 летальних випадки від цієїхвороби.

При цьому під час засідання так званого «штабу щодо поширення COVID-19» «глава кримського відділення Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська заявила, що найбільший зріст захворювань, які окупанти кваліфікують як «позагоспітальну пневмонію», спостерігається в п’яти регіонах півострова. При цьому рівень захворюваності пневмонією в цілому по Криму на 368% вище відповідного рівня 2019 року.

В Ялті захворюваність позагоспітальною пневмонією вище у вісім разів. У Сімферополі та Сакському районі рівень захворюваності на 500% вище, ніж в 2019 році. В Євпаторії та Первомайському районі рівень вище на 400%, — озвучила Пеньковська.

Окупаційний «глава» Криму Сергій Аксьонов додав, що за тиждень надійшло 1258 скарг від кримчан щодо боротьби з коронавірусною інфекцією. «Просять посприяти в лікуванні і госпіталізації. Є звернення по виплатах надбавок медпрацівникам, скарги на роботу медичних установ», — розповів він.

Аксьонов попри пандемію зазначив, що «немає ніяких передумов для закриття підприємств курортної сфери».

Так званий «глава» «комітету ради» Крим по туризму, курортів і спорту Олексій Черняк заявив, на новорічні свята окупанти очікують до 500 тисяч гостей з Росії, ігноруючи загрозу поширення епідемії. «З приблизного розрахунку, 400-500 тисяч осіб на новорічні свята повинні приїхати до Криму відпочити, включно до 15 січня», — попередив парламентарій.

І хоч Росія наразі займає четверте місце в світі за темпами поширення COVID-19 (за статистикою університету Джонса Хопкінса), окупанти продовжують запрошувати з країни-агресора туристів. При цьому заклики кримчан не відкривати туристичних сезонів чи хоча б зобов’язати росіян проходити самоізоляцію окупанти ігнорують.

Водночас самі мешканці українського півострова потерпають через силовиків, які користуються проголошеними карантинними обмеженнями. Наприклад, 22-річний мешканець Ялти Влад має розбиту голову через те, що зняв маску на зупинці. Про це пише російське видання «Комсомольська правда». За словами молодика, поруч з ним не було людей і він зняв маску, перебуваючи на зупинці транспорту. До нього підійшли «поліцейські» і заявили, що складатимуть протокол. Хлопець надягнув маску і пішов геть.

«Майор одразу побіг за мною, а потім різко поставив підніжку, і я впав головою об камінь. Коли я лежав на цементі, зверху на мене ще стрибнули і спробували скрутити», — зазначає Влад. Після інциденту силовики пішли геть і не надали першої допомоги.

Минулого тижня окупанти заявили про новий антирекорд в Криму по смертності пацієнтів з ковідом. Нагадаємо: на українському півострові ввели нові карантинні обмеження, які діятимуть з 25 грудня 2020 року до 15 січня 2021 року.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.