Коронавірус в окупованому Криму: нові антирекорди, вакцинні експерименти на медпрацівниках та єдиний обсерватор

Новини
Ірина Требунських
30 Жовтня 2020, 14:42
Ірина Требунських
30 Жовтня 2020, 14:42

«Кримська правозахисна група» фіксує, що всього з початку пандемії окупанти в Криму заявляють про 11 543 випадки захворювання на нову коронавірусну інфекцію (2318 — у Севастополі та 9225 в АР Крим), з яких 207 — летальні.

На думку експертів, окупаційна «влада» півострова навмисне приховує реальну кількість смертей від COVID-19.

«Офіційна статистика» захворюваності на COVID-19 на півострові занижена, оскільки не відображає даних про заражених у лавах російської армії і правоохоронних органів, а також пацієнтів з позалікарняною пневмонією, — зазначають правозахисники.

Динаміка поширення хвороби, згідно з оприлюдненою статистикою окупантів, продовжує зростати. Цього тижня «міністерство охорони здоров’я» Криму повідомило про загалом 838 нових випадків захворювань на коронавірусну інфекцію та 10 смертей від цієї хвороби. Щодо окупованого Севастополя, то за останню добу тут зафіксували рекордну для міста кількість захворювань — 80, та два летальних випадки.

«Статистика», опублікована окупантами 30 жовтня 2020 року

Окупанти продовжують вводити медичним працівникам у Криму російську вакцину, чия ефективність чи хоча б безпечність для здоров’я і життя людей досі не доведена. «МОЗ» Криму повідомив, що 29 жовтня вакцинували ще сімох медпрацівників, а саме співробітників кримського центру медицини катастроф та швидкої медичної допомоги.

Всього на цей момент в окупованому Криму сумнівну вакцину «Спутнік V» (Гам-Ковід-Вак) ввели вже 17 медпрацівникам.

Вакцинація медичних працівників, які надають допомогу хворим з новою коронавірусною інфекцією, буде продовжена, — додали у так званому «МОЗ».

Під час засідання «штабу попередження розповсюдження коронавірусної інфекції» окупаційна «керівниця» «відділу Росспоживнагляду» в Криму Наталя Пеньковська заявила, що від 1 листопада в окупованому Криму функціонуватиме лише один обсерватор для ізоляції людей з підозрою на COVID-19.

Там триматимуть тільки контактних осіб, яких неможливо ізолювати вдома. Це або особи, які страждають на хронічні захворювання, або з обтяженим анамнезом, які живуть у гуртожитках, особи з осередків у санаторних установах, — сказала вона.

У свою чергу фахівці «Кримської правозахисної групи» інформують, що у соцмережах мешканці Криму пишуть про брак медикаментів для лікування симптомів і ускладнень у інфікованих COVID-19. «Пацієнти з різними важкими захворюваннями повідомляють про гостру нестачу місць у кримських лікарнях, хоча «влада» стверджує, начебто ліжок вистачає», — додають вони.

Експертка «КПГ» Ірина Сєдова пояснила, що згідно з міжнародним правом, Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за охорону здоров'я мешканців Криму.

Держава-окупант несе відповідальність за те, яким чином буде надаватися медична допомога жителям окупованих територій. Їх повинні обслуговувати в лікарнях тією ж мірою, як і громадян держави, що окуповує, — підкреслила Сєдова.

Нагадаємо, представник «МОЗ» в тимчасово окупованому Криму заявляв про плани вакцинувати 21 медпрацівника. У цей же час в Росії вакцину «Спутник-V» лише почали тестувати на добровольцях, які поскаржилися на побічні дії.

Як повідомляли «Кримські новини», раніше Наталя Пеньковська повідомляла про перевищення епідпорогу захворювань на позагоспітальну пневмонію, ГРВІ та грип по Криму на 7%, а у Сімферополі — на 27%.