Коронавірус в окупованому Криму: нові антирекорди, змова про замовчування і дитяче «свято» під час епідемії

Новини
Ірина Требунських
09 Жовтня 2020, 15:59
Ірина Требунських
09 Жовтня 2020, 15:59

Цього тижня «влада» тимчасово окупованого Росією Криму оголосила загалом про 608 нових випадків захворювань на COVID-19, з яких 118 — у Севастополі. «Міністерство охорони здоров’я» заявило про 24 смерті від коронавірусної інфекції за останні п’ять днів.

Наприклад, за останню добу в окупованому Севастополі повідомили про 32 нових випадки коронавірусної інфекції. «Захворілі — особи віком від півроку до 83 років, місцеві мешканці. Помер 79-річний чоловік», — йдеться у повідомленні. За інформацією «адміністрації» міста, тут загалом від початку року виявили 1253 випадки захворювання.

Окупантський «МОЗ» заявив, що за останню добу виявлено ще 140 нових випадків на території українського півострова.

«Кримська правозахисна група» повідомила, що у жовтні отримала інформацію від кількох незалежних одне від одного джерел в окупованому Криму. Джерела повідомили про неофіційне розпорядження приховувати реальну кількість людей, які померли від коронавірусної інфекції на незаконно анексованому українському півострові.

Лікар однієї з лікарень пояснив, що їм вказали писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19. Також правозахисники відслідкували очевидне заниження статистичних даних в офіційних публікаціях окупантів.

Зазначається, що заниження статистики і замовчування реальної кількості летальних випадків від нової інфекції є ще одним порушенням державою-окупантом Росією міжнародного законодавства.

Росія повинна забезпечити боротьбу з поширенням COVID-19, але замість цього приховує від населення і міжнародних організацій реальну статистику захворюваності і смертності, проводить без дотримання заходів індивідуального захисту масові заходи з метою мілітаризації цивільного населення, включаючи дітей, — йдеться у повідомленні.

Експерти «Кримської правозахисної групи» підготували пропозиції до нового тексту резолюції ГА ООН «Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна», які стосуються відповідальності Росії як держави, що окуповує в умовах пандемії.

Правозахисники пропонують в резолюції 2020 року заявити про відсутність ефективних заходів щодо запобігання розповсюдженню COVID-19 в Криму та закликати Росію як державу-окупанта вжити ефективних превентивних заходів, необхідних для боротьби з поширенням COVID-19, зокрема в кримських в'язницях і слідчих ізоляторах.

Независимые друг от друга источники в оккупированном Крыму в октябре сообщили Крымской правозащитной группе о негласном...

Опубліковано Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group Середа, 7 жовтня 2020 р.

І хоч цього тижня «глава» Криму Сергій Аксьонов заявив про два антирекорди нових випадків захворювань за добу (125 впродовж 7 жовтня і 140 за останню добу), масові заходи окупанти не припиняють. У середу, 7 жовтня, Аксьонов хизувався початком так званого «міжнародного конкурсу молодих виконавців» на базі дитячого центру «Артек». Більшість учасників приїхали з Росії.

За проведення масового заходу за участі дітей під час епідемії і росту поширення COVID-19, де навіть не дотримувались дистанції і маскового режиму, Аксьонов окремо подякував президенту держави-агресора Володимиру Путіну і організатору заходу Ігорю Крутому.

Сегодня на базе МДЦ «Артек» стартовал финал Международного конкурса молодых исполнителей популярной музыки «Детская...

Опубліковано Сергеєм Аксеновим Середа, 7 жовтня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», минулого тижня «глава» Криму Сергій Аксьонов хизувався, що за останні дев’ять місяців (тобто, під час пандемії) до незаконно анексованого Криму приїжджало 5,073 мільйона туристів. А під час засідання «штабу» окупанти зазначили, що жителі півострова скаржаться на тенденцію відмов у госпіталізації. Відмовляють здебільшого саме людям з підтвердженою поза госпітальною пневмонією і коронавірусною інфекцією.